Domácí trenér Pavel Němčický nebyl samozřejmě s výkonem ani výsledkem spokojený. „Bohužel jsme nezachytili začátek. K soupeři, který měl větší kvalitu a v sestavě zkušené hráče, jsme měli až příliš velký respekt. Úvod rozhodl o celém rázu utkání. Ve druhém poločase jsme sice kontaktním gólem byli chvíli ve hře, ale v poslední minutě jsme inkasovali potřetí a bylo hotovo. Soupeř vyhrál zaslouženě,“ zhodnotil nedělní duel kouč Slovácka.

Blansko, které se triumfem na kunovické Bělince vyhouplo do čela tabulky, dvakrát udeřilo v úvodních deseti minutách. Skóre otevřel Přerovský, vzápětí se prosadil Žák.

Zaskočené béčko Slovácka se těžko zvedalo. V prvním poločase příliš nebezpečné nebylo. „Měli jsme nějaké náznaky, ale nic jsme nedotáhli do konce. Na rozdíl do soupeře nám chyběla větší kvalita v přechodové fázi,“ řekl Němčický.

O poločase navíc po předcházející domluvě s koučem ligového Slovácka Svědíkem stáhl Pavla Dvořáka, další borec z áčka Jan Juroška odehrál celé utkání. A v 78. minutě se právě bývalý hráč Dukly Praha a Táborska po centru ze strany a zpětné přihrávce gólově prosadil.

Na body to ale domácímu týmu nestačilo. Blansko závěr zvládlo, navíc v nastaveném čase střídající Tulaydan upravil na konečných 3:1.

Rezerva Slovácka tak znovu nebodovala a dál zůstává až šestnácté. Za týden v sobotu hraje ve Vyškově. „Samozřejmě pro naše mladé kluky je to velká škola. Platíme daň za nezkušenost. Soutěž je ale dlouhá, musíme zvládnout další zápasy,“ dodal Němčický.

Fortuna MSFL, 12. kolo 

1. FC Slovácko B – FK Blansko 1:3 (0:2)

Branky: 78. Jan Juroška – 7. Daniel Přerovský, 8. Filip Žák, 90.+2. Jiří Tulaydan

Rozhodčí: Popelák – Pelikán, Vejtasa (Kordula)

Žluté karty: Srubek, Krejčík, Pek, Janša, Juroška (všichni Slovácko B)

Diváci: 211

Slovácko B: Dzeminskij – Juroška, Jamný, Srubek, Pernica, Baran, Krejčík, Pek, Janša, Peričevič (75. Olšanský), Dvořák (46. Hladký). Trenér: Němčický.