„Výsledek v žádném případě nepřeceňujeme. Určitě přijdou těžší soupeři, kteří nás prověří daleko víc. Dobře víme, že proti nám stál divizní mančaft. Na druhé straně ve hře byla spousta dobrých věcí, na kterých se dá v mistrovské soutěži stavět. Byli jsme produktivní, dali osm gólů, vytvořili si i další příležitosti ke skórování,“ pochvaloval si asistent trenéra Slovácka B Darko Šuškavčević.

Soupeř z Olomouce, který je po podzimu v divizi E šestý, dokázal čelit soupeři z MSFL pouze úvodní půlhodinu, pak inkasoval další dvě branky a v podstatě rezignoval.

Přípravný fotbal
1. FC SLOVÁCKO – FK NOVÉ SADY 8:0 (4:0)
Branky: Koryčan 3, Okoromi 2, Kratochvíla, Králík, Kim

„Nové Sady měly začátek slušný. Zkoušely napadat naši rozehrávku, byly agresivnější než třeba Holešov,“ srovnává soupeře Šuškavčević.

Domácím chvíli trvalo, než se střelecky prosadili, po druhé brance se ale uklidnili a do přestávky přidali další dva góly. „V útočné fázi si počínáme dobře. Zatím nám to tam padá,“ říká Šuškavčevič.

I vzadu to béčku Slovácka funguje dobře. Hanáci se do pořádné šance dostali pouze jednou, ale nedorozumění stoperů nepotrestali. Střelu z voleje zneškodnil domácí brankář.

I druhou půli měl celek z Uherského Hradiště pod kontrolou, jen navyšoval svůj náskok. Nakonec se skóre zastavilo za stavu 8:0. Hosté takoví příděl nečekali.

Juniorka Slovácka se v zápase musela obejít bez Šlechty, Kočího či Mandince, Tomeška už ale hrál. V přípravě se daří i zahraničním hráčům. Dobře se jeví Korejec Kim, posilu bude i uzdravený Okoromi. Afričanů je však v kádru víc.

„Tým bude okysličený hned několika novými tvářemi různých národností, které by nám měly pomoct k záchraně, což je hlavní cíl do jarní části soutěže,“ říká Šuškavčevič.

Další zápas absolvuje juniorka Slovácka až v sobotu 3. února proti Strání. „Do té doby budeme jenom trénovat, v pátek možná odehrajeme modelový zápas,“ dodává Šuškavčevič.