„V přípravě jsme narazili zatím na nejtěžšího soupeře, který byl svojí kvalitou podobný Kvítkovicím, ale ve finální fázi byl daleko efektivnější, přesnější. Domácí nás hlavně v první půli přehrávali rychlostí, přímočarostí a jednoduchostí, vítězství Pohronie je zcela zasloužené,“ uznal asistent trenéra Slovácka B Darko Šuškavčevič.

Přípravný fotbal -
FK POHRONIE – 1. FC SLOVÁCKO B 3:0 (3:0)
Branky:
Grendel, Ridwan, Čunta

Moravané v první půli na osmý tým druhé slovenské ligy nestačili, prohrávali 0:3.

„Druhý poločas už byl vyrovnanější. I díky Kudelovi s Merdovičem jsme byli vzadu organizovanější, směrem dopředu měli i dobré věci, které chceme vidět v každém utkání. Také odhodlání bylo větší, kluci chtěli s výsledkem něco udělat, ale žádný gól jsme nedali,“ povzdechl si Šuškavčevič.

I když se hosté po změně stran zlepšili a za mírného deště několikrát zahrozili, k pořádnému zakončení se za devadesát minut nedostali. „Za výkon v prvním poločase jsme si lepší výsledek nezasloužili,“ cítí.

Trenéři Němčický s Šuškavčevičem i na Slovensku protočili sestavu, šanci dali všem hráčům. Dres Slovácka zase navlékl i Aldin, který se neprosadil na zkoušce v druholigovém Vyškově a vrátil se zpátky do Uherského Hradiště. „Momentálně je hráčem béčka. Uvidíme, jak to bude dál,“ říká bývalý ligový stoper.

Do sestavy se vrátil i uzdravený útočník Kratochvíla, volno naopak dostal jiný forvard Koryčan. „Z minulého zápasu má pohmožděný kotník,“ omlouvá přerovského rodáka Šuškavčevič.

První poločas odehrál i Rus Levin. Jeho budoucnost je rovněž nejistá. „Chystá se s námi, ale zda u nás bude i na jaře, nevíme,“ krčí rameny Černohorec.

Další zápas sehrají fotbalisté Slovácka B v sobotu dopoledne na umělé trávě v Považské Bystrici.