„Je škoda, že jsme náskok neudrželi do přestávky, možná by se zápas vyvíjel jinak. Každopádně bod s ohledem na kvalitu soupeře bereme. Rosice jsou hlavně v domácím prostředí nesmírně silné. Pro naše mladé kluky bylo utkání nesmírně fyzicky náročné, zvládli to však dobře,“ uvedl asistent trenéra Slovácka Darko Šuškavčevič.

Hosté se skvěle vypořádali s absencí kapitána Hláska. Mladý stoper byl k dispozici ligovému týmu v zápase se Slavií Praha, béčku citelně scházel.

Šanci ve stoperské dvojici dostat Radoičic, trenéry nezklamal.

První půle byla poměrně vyrovnaná, bez nějaký extra velkých šancí. Jako první zahrozili domácí, Fila ale mířil hlavně těsně vedle.

Celek z Uherského Hradiště udeřil z první vážnější akce. Přesnou ranou k tyči se prosadil Okoromi.

Slovan se po inkasované brance zlepšil pohyb a zvýšil důraz, více se tlačil do zakončení, hosté ale odolávali. Fila ve 37. minutě mířil těsně vedle.

Fotbalisté Zlínska (modrobílé dresy) ve 28. kole MSFL doma zdolali Uherský Brod 2:0.
Brodu se na tréninku zranili tři hráči. Zlínsku podlehl 0:2, je šestnáctý

Vyrovnání zařídil až těsně před přestávku Koláčný, který propálil gólmana Urbana po přihrávce Moučky.

Béčko Slovácka i po změně stran velmi pozorně bránilo, vyráželo k rychlým výpadům. Hosté se ve druhé půli několikrát dostali ke slušnému zakončení, střelecky se ale neprosadili.

„Byly tam tři situace kolem šestnáctky, které mohly skončit gólem. V zakončení nám však chyběla větší kvalita,“ posteskl si Šuškavčevič.

Kratochvíla střílel jen do boční sítě, Břečka pálil těsně vedle. Mimo skončily i další nadějné možnosti a akce hostů.

Rosice zahrozily v 72. minutě, po rohu ale hlavičkovaly mimo. Domácí hrozili hlavně po standardních situacích, jinak příliš nebezpeční nebyli.

„V závěru nás důrazní domácí přitlačili, ale kluci to vzadu uskákali, odvrátili, ubojovali,“ říká Šuškavčevič.

Výsledek 1:1 se už nezměnil.

Fotbalisté Slovácka B mají před sebou anglický týden. Ve středu hrají v Blansku, za týden doma na kunovické Bělince vyzvou v derby juniorku Zlína.

MSFL, 28. kolo -
FC SLOVAN ROSICE – 1. FC SLOVÁCKO B (1:1)
Branky: 45. Koláčný - 24. Okoromi. Rozhodčí: Mrázek – Ehrenberger, Slováček (Piňos). Žluté karty: Moučka - Severa, Onuoha. Diváci: 110.
Slovácko B: Urban – Bartoš, Radoičic, Onuoha, Milanov - Okoromi, Kočí, Severa, Novák, Břečka (90. Koryčan) – Kratochvíla. Trenér: Němčický.