„Je vidět, že skok mezi celostátní dorosteneckou ligou a mužskou MSFL je velký Čeká nás hodně práce,“ říká trenér Slovácka B Pavel Němčický.

Přípravný fotbal -
1. FC Slovácko B – SK Hranice 0:2 (0:0). Branky: Tilkeridis, Rak

I proti Hranicím měl k dispozici velmi mladý tým, který proti nováčkovi třetí ligy neproměnil žádnou ze svých šancí a naopak v defenzivě se dopustil několika chyb, což jej stálo lepší výsledek.

„První poločas byl vyrovnaný. Možná jsme byli i o malinko lepší, ale ve finální fázi jsme byli nepřesní. Po přestávce už jsme to nezvládli,“ povzdechl si Němčický.

„Na trávník se po prostřídání dostali hráči širšího kádru a kvalita šla s přibývajícími minutami dolů. Nakonec jsme po dvou chybách dostali dva góly a zápas ztratili,“ štve domácího kouče.

Celek z Uherského Hradiště musí na nepovedený duel rychle zapomenout. Před sebou má další fyzicky náročný týden, dva zápasy.

Už v úterý se mladíci z juniorky Slovácka přesunou do Chorvatska, kde přespí a ve středu se ve městě Novigrad postaví dorostencům Manchesteru City! „Taková nabídka se neodmítá. Jsme rádi, že se s nimi můžeme utkat, přece jenom s podobnými celky se nehraje každý týden,“ říká Němčický.

Mladíci ze Slovácka se však proti Angličanům musí prezentovat úplně jiným výkonem než proti Kroměříži. „Kvalita bude taky obrovská. Pro naše kluky to jistě bude velmi zajímavá konfrontace,“ je přesvědčený.

Náročný týden pak celek z Uherského Hradiště zakončí v sobotu dopoledne v Hodoníně, kde vyzve dalšího nováčka MSFL.