„Mrzí mě to. Mohl jsem rozhodnout. Balon jsem měl ale pod nohou, kopl jsem to špatně. Kdybych si to lépe zpracoval, bylo by to lepší,“ ví dobře.

Broďané dobře rozehraný pohárový duel s druholigovou Vysočinou nedotáhli, v závěreční pětiminutovce dvakrát inkasovali a ve 2. kole MOL Cupu po heroickém výkonu smolně padli.

„Je to veliká škoda. Do pětaosmdesáté minuty vedeme a nedokážeme to udržet,“ láteří dvaadvacetiletý útočník.

Slováckému celku na konci došly síly. Domácí po náročném programu neměli kde brát. I když se rvali až do konce, Jihlava na tom byla lépe a postup nakonec urvala.

„Na konci jsme toho měli plné zuby. Proti týmu z druhé ligy to bylo náročné utkání,“ přiznává.

Fotbalisté Uherského Brodu (červené dresy) ve 2. kole MOL Cupu podlehli druholigové Jihlavě 1:2 a v poháru končí.
Podívejte se: Broďané sahali proti Jihlavě po postupu, stopku vystavila penalta

Účastník MSFL se přitom favoritovi vyrovnal. Po většinu času nebylo poznat, který z týmů hraje druhou ligu.

„Od Jihlavy jsem čekal víc,“ souhlasí rodák z Bánova. „My jsme ale k zápasu přistoupili zodpovědně. Bojovali jsme, hráli nadoraz. Chtěli jsme se poprat o postup. Soupeři jsme nic nedarovali. I když nás podrželi i diváci, nakonec to nestačilo,“ povzdechl si.

Josefík si středeční pohárovou bitvu stejně jako zbytek domácího týmu užil. Podobných utkání v kariéře moc neodehrál. Navíc na zápas přišlo šest stovek diváků, tolik lidí na Orelský stadion běžně nechodí. „Kulisa byla vynikající,“ ocenil příznivce.

I když Broďané fanoušky nepotěšili výhrou a postupem, výkonem je rozhodně nezklamali. Naopak je naladili na další třetiligové boje.

Záložník Jiří Švrček zajistil fotbalistům Uherského Brodu bod v zápase s Olomoucí B.
Broďanům sebrala další výhru střela do šibenice. Onda remízu se Sigmou bral

Ondova parta moc času na odpočinek nemá, už v sobotu ráno hraje ve Frýdku-Místku, kde se pokusí protáhnout sérii bez porážky na pět utkání.

Nebudou slováckému celku ve Stovkách scházet síly? „Věřím, že ne. Teď dobře zregenerujeme a vletíme do toho zase znova. Ve Frýdku budeme chtít uspět,“ dodává odhodlaně.