„Za poctivý a zodpovědný výkon jsme si vítězství zasloužili,“ je přesvědčený jeden z asistentů Slovácka B Zdeněk Botek.

Mladému celku z Uherského Hradiště v Blansku náramně vyšel vstup do zápasu. Hostům pomohla parádní trefa Kratochvíly ve 2. minutě do šibenice.

Domácí tým se však po drsném začátku rychle otřepal a brzy výsledek srovnal.

Hostující gólman Borek fauloval ve vlastní šestnáctce Retena Elekanu, který si vzal míč a střelou k tyči s přehledem proměnil pokutový kop.

Béčko Slovácka bylo za nerozhodného stavu 1:1 nebezpečnější, v zakončení se však soužilo. Ve velkých šancích neuspěli Polášek s Juroškou.

Blansko odpovědělo příležitostí Retena, jehož střelu směřující do odkryté branky na poslední chvíli odvrátil jeden z hostujících zadáků.

Fotbalisté Uherského Brodu (červené dresy) zvítězili na hřišti Velkého Meziříčí 2:0.
Premiérová výhra. Broďané poprvé ve třetí lize vykradli Velké Meziříčí

Hosté si na konci první půle vypomohli standardní situací. Po rohovém kopu hlavičkoval neobsazený kapitán Vincour, domácí brankář Nešetřil míč jen vyrazil a pohotový Stojmenov zblízka uklidil balon do sítě.

Ve druhé půli měli Blanenští optickou převahu, Slovácko ale dobře bránilo a hrozilo z rychlých brejků. Pojistit vedení mohl Juroška, ale po samostatném úniku střílel vedle.

Mladší bratr krajního obránce Ostravy se prosadil až v 69. minutě, kdy hlavou udeřil po centru střídajícího Olšanského.

Hosté mohl vyhrát ještě výraznějším rozdílem. Ve zbytku utkání si vypracovali tři velké příležitosti ke skórování, ale Olšanský, Juroška i Pernica ve vyložených pozicích selhali.

Blansko nakopávanými balony soupeře přitlačilo, kromě jedné šance, kterou bravurně zneškodnil gólman Borek, si velkého ale nemělo.

Celek z Uherského Hradiště tak zakončil náročný anglický týden výhrou 3:1. Za týden čeká Němčického tým derby se Zlínem B.