„Pocity jsou příjemné. Skoro nikdo to na začátku sezony nečekal. Ale s tím stylem hry, jaký předvádíme, je na nás málokdo připravený,“ říká záložník Uherského Brodu Martin Malenovský.

„Dokážeme bojovat, zato ostatní týmy hrají spíš kombinačně. My k tomu přidáme srdce, což je u fotbalu nejdůležitější,“ přidává jeden ze tří hráčů, kteří po minulé sezoně opustili Hulín a odešli k řece Olšavě do Uherského Brodu.

Kromě Malenovského změnili dres také brankář Jakub Dostál a Erik Hradil. „Slyšeli jsme, že jsou tady fajn kluci, kteří makají a bojují jeden za druhého. Z toho důvodu jsme sem šli,“ líčí dvaadvacetiletý fotbalista, jenž byl v kontaktu s šéfem klubu Josefem Hamšíkem i trenérem Martinem Ondou.

„Za angažmá jsme rádi. Je to pro nás něco nového,“ říká Malenovský.

Poctivý fotbalista prošel mládeží Fastavu. V ligovém Zlíně se potkal právě s koučem Ondou, který ho vedl ve starším dorostu.

„Všechny nás zná. Ví, co od nás čekat,“ uvedla jedna z letních posil.

To je jedna z největších předností Broďanů. Zkušený trenér přesně ví, jaké hráče má v kádru a přesně na míru jim ušije taktiku. Že je soupeř fotbalovější, nikomu nevadí. Na celek ze Slovácka se nepřišel Frýdek-Místek, Rýmařov, Dolní Benešov ani Nové Město na Moravě. Naposledy na Orelském stadionu vyšel naprázdno Uničov, který sice byl častěji u míče, ale nedal si pozor na chytřejšího soupeře, proto v sobotu odpoledne prohrál.

„Jsme zvyklý, že Uničov už od obrany hraje technický kombinační fotbal. My jsme chtěli bránit od poloviny hřiště, získávat balony a chodit do protiútoků, což se nám dařilo,“ říká Malenovský.

Byl to právě domácí záložník s číslem čtyř na zádech, kdo ve 37. minutě z první vážnější akce Uherského Brodu otevřel skóre utkání.

„Balon skákal, trefil jsem ho nějak patou. Šlo to do protipohybu brankáře, který si míč srazil do sítě. Byl to šťastný gól,“ uznal spíše sváteční střelec.

Broďané i po přestávce využili chyby protivníka a po hodině hry vedli už 3:0. Hanáci ale utkání zdramatizovali. Nejprve se trefil útočník Krc ze hry, pak skóroval i z penalty, kterou hlavní rozhodčí Richtár nařídil po zákroku právě Malenovského na střídajícího Dušana Dostála.

„Když jsem se otáčel, hráč soupeře do mě naběhl. Vůbec jsem ho nemohl vidět, soupeř ani neměl balon. Rozhodčí se trošku unáhlil. Viděl to z jiného pohledu,“ je přesvědčený dvaadvacetiletý fotbalista.

Ondův tým i přes závěrečné nervy těsný náskok uhájil a udržel se v popředí tabulky.

„Sice jsme přišli o první místo, ale celkově je to skvělé,“ říká mladý středopolař.

Zatímco hráč Uherského Brodu na podzim září, Hulín, kde ještě loni Malenovský hrával, letos tápe. Spartak v sedm zápasech získal pouhé dva body a je předposlední.

„Od Hulínu se asi čekaly vyšší příčky, ale třeba se to u nich otočí. Nic zlého jim nepřeji,“ uvedl zlínský odchovanec.

V kontaktu je s kamarádem Michalem Šromem. Společně se hecují před pikantním vzájemným duelem, který přijde na řadu na konci září. „Bude to vyhecované. Všichni se na to těšíme,“ dodal Malenovský.