Sedmačtyřicetiletý kouč do Česka přišel v roce 2000 jako zajímavá posila do obranných řad pražské Slavie z Vojvodiny Novi Sad, předtím hrál čtyři roky za chorvatský Hajduk Split.

Ve Slavii však nastupoval převážně jen za B-tým, v zimě přestoupil do řeckého Panionisu Atény, pak hrál v Hajduku Split.

Po putování po různých klubech se vrátil zpět do Česka, posílil Slovácko. V Uherském Hradišti se stal oporou týmu, po sestupu do druhé ligy přestoupil do Olomouce, kde nastupoval pravidelně v obranných řadách a působil i jako kapitán.

Po skončení hráčské kariéry se dal na trénování, působil v Olomouci nebo ve Znojmě, vedl i jiné mančafty.

Nyní vypomůže béčku Slovácka. Realizační tým rozšířil i Robin Holík. Obránce divizního Strání, jehož mladší bratr nastupuje ve FORTUNA:LIZE za Jablonec, bude působit u béčka a staršího dorostu působit coby kondiční trenér.

„Shodou okolností, když jsem začínal trenérskou kariéru, tak jsem jej v dorostu ještě vedl. Je to ročník 1995, je to víceméně odchovanec Slovácka. Zase se posouváme trošku dopředu,“ těší trenéra juniorky Pavla Němčického.

Zkušený stoper Slovácka Michal Kadlec.
Příprava? Hlavní je přežít a nezranit se, říká s úsměvem Kadlec. Chce trofej

K dispozici má jen část mužstva, které se po podzimu nachází na pátém místě MSFL. Juroška s Aldinem a Kudelou se připravují s ligovým áčkem, Olšanský odešel na hostování do druholigového Vyškova. Pernica zase absolvuje testy v Prostějově, Poláška zkouší Líšeň, kam zamířil i Machalík.

Naopak z Osvětiman se vrátili Pak s Porčem a Tomaštíkem. Jediným nováčkem je Tadeáš Koryčan. Útočník Přerova nastřílel na podzim šestnáct branek a coby nejlepší kanonýr divize E si vysloužil smlouvu ve Slovácku.

„Má potenciál i čich na branky, což je strašně důležité. S tím se totiž člověk musí narodit,“ říká Němčický.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...