„Je to pro nás důležité vítězství,“ radoval se domácí kouč Ondrůšek. Nejen bývalý vynikající brankář cítil, že Broďané proti rivalovi potřebují zabrat.

„Máme málo bodů. Teď jsme se dostali na dvanáct. Před námi jsou ještě tři domácí zápasy. Věřím, že v nich budeme stejně úspěšní jako proti Slovácku,“ přeje si.

Mladý tým z Uherského Hradiště naopak nezvládl další dobře rozehraný duel. Po Znojmu ztratil náskok i s Uherským Brodem. „Hodně se to opakuje a naše kluky to sráží dolů. Výsledek je pro nás krutý. Bohužel dál děláme triviální naivní chyby, které pramení hlavně z mladické nerozvážnosti,“ ví kouč Slovácka B Pavel Němčický.

Začátek ale patřil hostům, kteří se až na brankáře Porcala a záložníka Tischlera museli obejít bez pomoci ligových borců. Skóre hned v 8. minutě otevřel Janša.

„Bohužel jsme nezačali dobře. Soupeř zalezl a my museli tvořit. Z brejku po individuální chybě jsme dostali zbytečný gól,“ posteskl si Ondrůšek.

Béčko Slovácka v první půli zahrozilo ještě jednou, ale Tischler ukrytý na zadní tyči netrefil odkrytou domácí branku.

Broďané se proti dobře bránícímu soupeři prosazovali jen velmi složitě.

„Soupeř zalezl a my museli tvořit,“ řekl domácí kouč.

O přestávce zvýšil v kabině hlas a důrazná domluva borce nakopla. „Druhý poločas jsme už hráli lépe. Konečně jsme dali balon na zem a do stran. Po centrech jsme dali oba góly,“ líčí Ondrůšek.

Vyrovnání obstaral v 63. minutě Josefík, obrat završil další středopolař Malenovský.

„Druhý poločas byl z naší stany pasivní. Nebyli jsme vůbec aktivní. Co mě zklamalo nejvíc, byly obdržené góly po našich ztrátách a brejkových akcích, ne z tlaku,“ uvedl Němčický.

Hosté v závěru otevřeli hru, na vyrovnání už ale nedosáhli.

„Naše vítězství je zasloužené,“ tvrdí Ondrůšek, který musel pro derby nově složit čtyřčlennou obranu, protože domácím scházeli Flasar s Pochylým. „Museli jsme improvizovat, ale vyšlo to,“ oddechl si kouč Uherského Brodu.

Ani jeden z trenérů nebral zápas nějak speciálně. „Z týmu soupeře znám jenom trenéry Němčického a Botka. Možná to bylo prestižní pro lidi, ne pro mě,“ zůstal v klidu Ondrůšek.

O tom, že se oba týmy v soutěžním zápase potkaly po dlouhých pětadvaceti letech, se Němčický dozvěděl z Deníku. „Četl jsem to, ale t trenérského hlediska jsem to bral jako každý jiný zápas,“ dodal kouč poražených.

Fortuna MSFL, kolo –

ČSK Uherský Brod – 1. FC Slovácko B 2:1 (0:1)

Branky: 63. Robin Josefík, 71. Martin Malenovský – 8. Marek Janša

Rozhodčí: Pochylý – Mayer, Gasnárek (Vontroba)

Žluté karty: Jaroněk – Řihák, Srubek, Tischler

Diváci: 252

Uherský Brod: Dostál – Mareš, Vrága, R. David, Nevařil (66. Sedláček) - Pospíšil, Malenovský, Sklenář (88. L. Mareš), Josefík (86. M. David), Mančík (46. Jaroněk) – Chwaszcz. Trenér: Ondrůšek.

Slovácko B: Porcal – Řihák, Jamný, Srubek, Tischler, Olšanský, Baran, Krejčík (75. Pek), Pernica, Janša (64. Hladký), Peričevič (82. Řehola). Trenér: Němčický.