Hosté z Uherského Hradiště sice po proměněné penaltě Veleckého a trefě Kratochvíly do šibenice po prvním poločase vedli o dva góly, domácí ševci se ale po přestávce zvedli a skóre zaslouženě srovnali. Kontaktní branku vstřelil Vít Mlýnek, pak se trefil Šimon Chwaszcz.

Obrat už juniorka Fastavu nedotáhla, s krajským rivalem se rozešla na závěr jarní části přípravy smírně.

„Pro mě je zásadní hlavně to, že jsme zase mohli hrát fotbal. Byla to pozitivní tečka za přípravným obdobím,“ prohlásil nový trenér zlínského béčka Marek Kalivoda.

Fotbalisté Otrokovic (v bílých dresech) se v rámci přípravy utkali s divizním Hodonínem.
Viktorka v závěru odvrátila porážku, Ondřejka po úderu do hlavy střídal

Jeho tým před týdnem schytal výprask 1:6 s Kroměříží, po týdnu se ale zlepšil a nejlepší tým v nedohrané sezoně MSFL viditelně potrápil.

„Je vidět, že pauza byla dlouhá. Oproti prvnímu utkání v Kroměříži ale došlo k velmi pozitivnímu posunu. Oboustranně se hrál dobrý fotbal. Šance jsme měli my i soupeř. I když jsme po prvním poločase prohrávali 0:2, ve druhé půli jsme výsledek vyrovnali a měli další možnosti na to, abychom výsledek překlopili na naši stranu, což se ale nestalo,“ uvedl Kalivoda.

Známý kouč převzal třetiligový tým po Janu Jelínkovi, který by měl pokračovat u ligového mančaftu i v další sezoně. „Pevně věřím, že tomu tak bude,“ uvedl Kalivoda, který ale i nadále zůstane na Vršavě sportovním manažer mládeže.

U béčka mu budou pomáhat dosavadní asistent Luděk Marcaník a vedoucí mužstva Karel Šimurda.

U rezervy Slovácka po odchodu Jiřího Saňáka do Olomouce zůstávají Pavel Němčický a Zdeněk Botek. Oba vedli hosty i v sobotu na Letné.

„V prvním poločase, kdy jsme nastoupili v kvalitnější sestavě, jsme byli lepší. Naše hra měla určité parametry. Hned po přestávce nastřelil Juroška v šanci tyč. Poté domácí dvěma góly výsledek vyrovnali a celý druhý poločas byli lepší než my. Po inkasovaných brankách a prostřídání šel náš výkon rapidně dolů,“ uvedl asistent trenéra Slovácka Zdeněk Botek.

Fotbalisté Otrokovic (v bílých dresech) se v rámci přípravy utkali s divizním Hodonínem.
Zapalač bude otcem. Kvůli rodině se vrátil z Chorvatska, hraje za Otrokovice

Pro celek z Uherského Hradiště, který se na rozdíl od konkurenta z Baťova města díky profesionálním smlouvám společně připravoval i v době pandemie, to byl poslední zápas před krátkou pauzou.

„Trénujeme do pátku a přípravu na nový ročník začínáme 21. června,“ informuje Botek.

Mladí ševci mají podobný program jako hráči prvního mužstva. Od pondělí mají volno, na trávníku se sejdou zase za dva týdny. Ligoví borci mají dovolenou o sedm dnů delší.

„My jsme totiž toho na jaře tolik neodehráli,“ dodává s úsměvem Kalivoda.

Přípravný fotbal -

FC Fastav Zlín B – 1. FC Slovácko B 2:2 (0:2)
Branky:
V. Mlýnek, Chwaszcz - Velecký z penalty, Kratochvíla
Zlín B: J. Šiška – Pafka, Kulíšek, Jura, Slovák – Strachoň, Tkáč, J. Hellebrand, Hrdlička, Lehký – Bobčík (Němeček, Uhřík, Pobořil, M. Mlýnek, V. Mlýnek, Chwaszcz, P. Šiška, Bachůrek). Trenér: Kalivoda.
Slovácko B: Andrés – Pernica, Rubek, Pisár, Olšanský – Tomaštík, Kudela, Polášek, Velecký, Kratochvíla – Juroška (Barmoš, Kočí, Vecheta, Trčka, Knotek, Bartošek). Trenér: Němčický.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …