„Samozřejmě že to pro nás je komplikace, musíme si s tím však poradit. V letní přípravě jsme bohužel ani jednou nebyli kompletní. Až teď se do tréninkového procesu konečně zapojili všichni hráči. Těšili jsme se na zápas, že si něco vyzkoušíme směrem k mistrovskému utkání. Bohužel to dopadlo takto,“ povzdechl si kouč Uherského Brodu Martin Onda.

Postoj soupeře ale chápe. „V Myjavě už od pondělí vycházely různé opatření, které se s přibývajícími dny neustále přitvrzovaly. Nakonec jsme usoudili, že než udělat nějaký průšvih, bude asi rozumnější, když se utkání vypustí. Přece jenom zdraví lidí je přednější,“ uvědomuje si Onda.

Oba týmy utkání odpískaly ve čtvrtek, adekvátního náhradního soupeře se Broďanům narychlo sehnat nepodařilo. „Předtím se nám nějaká mužstva nabízela, ale čekali jsme, jak to dopadne v Myjavě. Potom už žádní soupeři volní nebyli,“ pronesl Onda.

Slovácký celek tak už žádné přípravné utkání před startem MSFL neodehraje. I když letní zápasy Broďanům až tolik nevyšly, padesátiletý kouč věří, že se hráči z předcházejících nezdarů poučí a mistrovské duely zvládnou lépe.

Sebevědomí jim dodalo poslední střetnutí v Dubnici, od něj se chce Ondův tým na startu třetí ligy odrazit.

V úvodním mistrovském duelu proti Kroměříži to ale bude mít hodně složité. „Víme, že nás čeká těžký soupeř, celá soutěž ale bude velmi náročná. Co jsem se díval do kalendáře, až do října nebude nikdo jednoduchý,“ usmívá se Onda.

K dispozici bude mít i dva nováčky. Kromě zkušeného brankáře Petra Kratochvíla získal ČSK také Jiřího Švrčka. Mladý záložník přišel k Olšavě ze Slovácka, kde loni hrával za dorost. O dalších příchodech klub stále jedná.