K prvnímu přípravnému duelu si třetiligoví fotbalisté Uherského Brodu pozvali devatenáctku Slovácka. Pro domácí byl zápas vyvrcholením čtyřdenního soustředění. V sestavě se neobjevil ani jeden nový hráč, na případné posily si budou muset příznivci brodského ČSK ještě počkat.

Hrálo se většinou mezi šestnáctkami, svěřenci trenéra Martina Ondy se dlouho nemohli prosadit proti důrazné obraně mladíčků Slovácka.

V první půlce bylo šancí poskrovnu, nadějné příležitostí na obou stranách vyřešili ke své spokojenosti gólmani.

Rozhodnutí padlo až zhruba deset minut před koncem. Po parádním centru Marka Flasara se hlavou trefil Lukáš Jaroněk – 1:0.

Stejný hráč měl prsty i u druhé branky. V samém závěru šel z úhlu sám na gólmana, ale viděl lépe postaveného Jana Michalce, který dal výsledku definitivu -2:0.

Bývalý ligový obránce Darko Šuškavčevič se stal novým asistentem trenéra Pavla Němčického u juniorky Slovácka.
Juniorka Slovácka na úvod přípravy zdolala divizní Břeclav. Trefil se i Koryčan

„Oba góly byly po hezkých a rychlých akcích, přesně takto chceme hrát,“ chválil obě trefy domácí lodivod Martin Onda a pokračoval v hodnocení zápasu.

„Máme po čtyřdenním soustředění, snad v něm kluci něco naběhali. V každém poločase nastoupily dvě různé sestavy. Mladíci Slovácka hráli velmi dobře. Byli rychlí, pohybliví, přesně tohle jsem očekával, také proto jsme si je vybrali na úvodní zápas přípravy. Pro mě to utkání splnilo účel. Mám sice k naší hře výhrady, ale bylo to ovlivněno tím, že bylo nutné rozložit síly na oba poločasy,“ hodnotil první přípravný duel brodský trenér a ještě dodal.

„Také se mohli předvést ti, kteří hrají málo. Měli možnost se ukázat. Viděl jsem některé věci. Za mě jsem rád, že jsme to utkání odehráli.“

Devatenáctku Slovácka, která se v první lize zachraňuje, převzal po podzimu Miroslav Hlahůlek. Bývalého prvoligového hráče zřejmě prohra jeho týmu tak rozpálila, že se o zápase nechtěl vůbec bavit. „Nic říkat nebudu, klidně to tam napiš.“

Přípravý fotbal - 

ČSK Uherský Brod – 1. FC Slovácko U19 2:0 (0:0)

Branky: 80. Jaroněk. 88. Michalec.
Uherský Brod: 1. poločas: Jícha – Kelíšek, Vrága, Košař, Kúdela – Gettler, Malenovský, Nevařil, Zámečník – Josefík, Švrček.
2. poločas: Kratochvíl – Flasar, Lorenc, Pavlíček, Konečný – Zámečník, Šmatelka, Venený, Mančík – Michalec, Jaroněk.
1. FC Slovácko U19 : Macháček – Vytiska, Kabelka, Janečka, Bartoš – Severa, Kozel, Jurčeka, Břečka – Chodura, Jonáš. Střídali: Kramáček, Novotný, Zelina, Polách, Velich.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...