Zkušený kouč měl na prvním tréninku k dispozici hlavně dorostence a nováčky, co přišli do týmu účastníka třetí ligy na zkoušku.

„Výsledky nejsou špatné. Je vidět, že více než polovina kluků je na tom fyzicky velmi dobře,“ pochvaloval si kouč Šebesta.

Mezi nejlepší vytrvalce patřil mazák Nevařil a mladý dorostenec Kadlček.

Broďané si na atletickém oválu pořádně mákli. Měli ale štěstí, že nesvítilo slunce a dokonce i lehce pršelo.

„Podmínky na Lapači v tomto ročním období nejsou ideální, naštěstí nám počasí celkem přálo,“ uvedl.

Slovácký celek na úvod krátké letní přípravy absolvoval hodinový trénink, od úterý už se pojede naplno.

Fotbalisté ČSK se budou první týden připravovat v sousedním Újezdci, na Orelský stadion se přesunou až příští pondělí. „Dělala se na něm revitalizace trávníku,“ vysvětluje Šebesta.

Svěřence ale šetřit nemíní. „I na hřišti jdou udělat věci, aby kluci lezli z trávníku po čtyřech a ještě mi řekli, že to bylo dobré,“ říká s úsměvem.

Fotbalisté Slovácka B na hřišti v Sadech zahájili letní přípravu na další sezonu ve třetí lize.
Slovácko B zahájilo přípravu. Aldin odešel do Líšně, pryč jsou i další mladíci

Nástupce kouče Pazdery byl na prvním tréninku dobře naladěný, nevadily mu ani četné absence. Na úvod scházeli Lorenc, Flasar, Švrček nebo Leskovjan, později se k týmu připojí i Obdržálek, Straňák či Jakub Kelíšek.

Spoluhráči sledovali marodi Mario Michalec, Zámečník a Pochylý.

S Uherským Brodem se kromě dorostenců Berkely, Michalčíka a Kůřila připravuje také několik nováčků, jejichž jména klub zatím tají.

„Přišli kluci na zkoušku z různých soutěží i klubů. Zatím není nic hotového, takže je předčasné se o nich bavit,“ vysvětluje Šebesta.

Bývalý kouč Strání či Újezdce je naopak zklamaný z přístupu některých kmenových hráčů, co na jaře hostovali v nižších soutěžích, ale do přípravy s mateřským klubem se nezapojili. „Mrzí mě to,“ přiznal Šebesta.

Po minulé sezoně již nepočítá s Nemravou, Strachoněm, Veneným, Tkadlecem ani Šmatelkou.

Právě těchto pět borců se Broďané pokusí v letní pauze nahradit. „Kostra týmu tady je, nyní se pokusíme vybrat to nejlepší a mančaft doplnit dalšími hráči, kteří třeba budou i lepší než kluci, co odsud odešli,“ říká kouč ČSK.

Autogramiáda fotbalových hvězd Davida Juráska a Lukáše Ambrose na stadionu v Dolním Němčí.
Jak se z přehlíženého kluka stala hvězda. Trenér popisuje Juráskovu cestu

Sázet chce především na charakter, partu. „Myslím, že mám celkem čuch na to, abych vybal ty správné hráče. Třeba to nebudou nejlepší fotbalisté, ale budou bojovat za Brod a nic nevypustí, což je hlavní,“ pronesl. „Taky budu strašně rád, kdyby se prosadil i některý z mladých kluků,“ přeje si.

Účastník MSFL před startem nového ročníku sehraje tři zápasy. První duel je na programu v sobotu dopoledne v Lanžhotě. O týden později se Lorenc a spol. představí ve Vsetíně.

Už na konci července je na programu předkolo MOL Cupu, ve kterém se ČSK utká s divizním Holešovem.

Do nové sezony vstoupí Broďané domácím duelem s Uničovem, ve druhém kole se představí v derby na Slovácku.