„Jsem moc rád, že jsme se po výprasku v Uničově zvedli a doma znovu zvítězili. Pro nás to bylo další obrovsky těžké utkání. Rosice mají v sestavě samé bojovníky, nic nevypustí. Proto jsem rád, že jsme to zvládli a tři body ubojovali,“ prohlásil kouč ČSK Martin Onda.

Klíčový okamžik bojovného a vyrovnaného střetnutí přišel chvíli před přestávkou. Po faulu na krajního beka Nevařila nařídil sudí Černoevič proti hostům penaltu. Míč si na bílý puntík postavil Váňa, který s přehledem poslal míč k pravé tyči. Rosický brankář Juráň skočil na druhou stranu.

Jinak první půle mnoho vzruchu nepřinesla.

„Šancí bylo minimum. Snad jenom nějaké závary po standardních situacích,“ řekl Onda.

Slovan byl nejblíže brance ve 27. minutě. Střelu Fily odvrátil z brankové čáry dobře postavený obránce Flasar.

Broďané se po přestávce zaměřili na bránění hubeného náskoku. Hosté se naopak snažili o vyrovnání, nakopávali dlouhé balony dopředu a tlačili se do zakončení.

Slovácký celek byl ale vzadu organizovaný a důsledný, protivníka do šancí příliš nepouštěl. Domácí naopak hrozili po rychlých kontrech. Rozhodnout zápas mohl Gettler, ale v samostatném úniku mířil vedle.

V závěru šel z pravé strany dvakrát sám na Juráně střídající Švrček, ale gólmana Rosic ani jednou neprostřelil. „Soupeř na konci utkání otevřel hru, z čehož pramenily naše šance a přečíslení,“ říká Onda.

Jeho tým v hektickém závěru už vedení nepustil, i když fotbalisté Slovanu několikrát zahrozili. „Pod nějaký trvalý tlak jsme se ale nedostali,“ uvedl Onda.

Jeho tým nakonec nápor protivníka přečkal a zaknihoval si třetí letošní výhru. Broďané jsou s patnácti body po jedenácti odehraných zápasech jedenáctí.

Nyní ale mají stejně jako ostatní týmy kvůli nařízení vlády dva týdny volno. „Pokud se nařízení nezmění, budeme se normálně připravovat dál. Do dvaceti osob se v pohodě vejdeme. Horší bude, když v pondělí zase přijde něco nového. My jsme ale nachystaní trénovat i individuálně,“ tvrdí Onda.

Podle zkušeného kouče vynucená pauza může Broďanům pouze prospět. „Pořádně potrénujeme a zapracujeme na nedostatcích. Rozhodně nebudeme zahálet,“ říká.

Otázka je, zda se přestávka neprotáhne až do konce letošního roku. „Nezbývá nám než rozhodnutí ministerstva a vlády respektovat. Uvidíme, zda se podzim dohraje nebo se opatření zpřísní a ještě víc přitvrdí. Těžko říct, jak to nakonec dopadne,“ dodává Onda.

MSFL, 10. kolo -

ČSK Uherský Brod – FC Slovan Rosice 1:0 (1:0)

Branka: 44. Martin Váňa z penalty

Rozhodčí: Černoevič – Pochylý, Řezníček (Vidlák)

Žluté kart: Gettler, Váňa – Selinger, Zezula, Drbal

Bez diváků.

Uherský Brod: Jícha – Flasar, M. David, Košák (91. Kúdela), Nevařil – Gettler (85. Pochylý), Lorenc (81. Šmatelka), R. David, Josefík, Mančík (69. Švrček) – Váňa (71. Janša). Trenér: Onda.

Rosice: Juran – Minárčik (62. Dobrovodský), Zezula, Drbal, Kršák – Kugler, Selinger (73. Sedláček) – Černý, Novák, Pazourek (46. Malata) – Fila. Trenér: Kugler.