Dva góly slováckého celku vstřelil Jan Michalec, jednou se trefil i kapitán Robin Josefík, jenž byl krátce po změně stran po dvou žlutých kartách vyloučen. Domácí přesilovku nevyužili, duel pouze zdramatizovali, když se na konci první půle prosadil Jakub Tamajka.

MSFL, 15. kolo -
MFK VÍTKOVICE – ČSK UHERSKÝ BROD 1:3 (1:2)
Branky:
45. Jakub Tamajka - 9. a 46. Jan Michalec, 33. Robin Josefík. Rozhodčí: Lukašík - Mankovecký, Ehrenberger (Juřička). Žluté karty: Kovařík, Zouhár, Richtár – Josefík, Flasar, Tkadlec. Červená karta: 51. Josefík (Uherský Brod). Diváci: 75. Uherský Brod: Nemrava – Flasar, Lorenc, Tkadlec, M. Michalec (88. Gettler) – Švrček (80. Kadlček), Nevařil, Venený (71. Leskovjan), Šmatelka (80. Sedláček), J. Michalec (71. Strachoň) - Josefík. Trenér: Pazdera.

„Jsme moc rádi, že jsme podruhé za sebou vyhráli a těžký zápas zvládli,“ uvedl hostující trenér Lukáš Pazdera.

Jeho tým to neměl proti Vítkovicím vůbec jednoduché. Byť se domácí krčí na ndně tabulky, odevzdaným dojmem vůbec nepůsobili.

„Vítkovice neměly vítězství, chtěly ho s námi urvat za každou cenu. Naše venkovní bilance rovněž není bůhvíjaká, když jsme do soboty získali pouze bod v Hlučíně. I proto jsem na kluky apeloval, aby k utkání přistoupili poctivě, se vší vážností. O podcenění nemohla být ani řeč, i když Vítkovice získaly čtyři body a my osmnáct,“ líčí.

Domácí se proti Uherskému Brodu prezentovali slušným kombinačním fotbalem, ale soupeř byl vzadu organizovaný, dobře bránil a hrozil z rychlých protiútoků.

Hosty poslal do vedení Jan Michalec, druhý gól přidal Josefík. „V tu chvíli jsme měli utkání pod kontrolou, o to větší škoda je, že jsme si na konci prvního poločasu nepohlídali rohový kop a inkasovali branku na 1:2,“ lituje Pazdera.

Odražený balon pohotově uklidil do sítě Tamajka.

Jenže Broďané se o přestávce zformovali a hned po příchodu na hřiště potřetí udeřili. Trefil se znovu Michalec. „Super reakce od kluků,“ pochvaloval si kouč ČSK.

Hosty nevykolejilo ano vyloučení Josefíka v 51. minutě. Kapitán Uherského Brodu obdržel dvě žluté karty v krátkém sledu a musel předčasně pod sprchu.

„Bylo to smolné,“ míní Pazdera.

„První byl napomínaný za zdržování hry, když odcházel od míče a domácí hráč jej zezadu trefil do nohy. Druhou žlutou kartu dostal za vysokou hru nohou. Protihráče se sklonil a on jej nešťastně kopl,“ popisuje.

Broďané ale zbytek utkání i v deseti bez problémů zvládli a vedení 3:1 uhájili. „I v oslabení jsme byli organizovaní, důslední. Domácí si nic velkého nevytvořili. My jsme naopak dál hrozili po brejcích,“ říká Pazdera.

Jeho tým se po dalším triumfu udržel ve středu tabulky. Podzimní část zakončí už ve čtvrtek na Lapači, kde vyzve Rosice.

„Kluci budou mít proti těžkému soupeři v zádech dvě vítězství. Narostlo jim sebevědomí, tak snad poslední zápas zvládnou,“ přeje si uherskobrodský kouč.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...