Branky ČSK vstřelili Votava se Sedláčkem. Oba se trefili z přímého kopu.

„Samozřejmě mě mrzí, že jsme si sedm nebo osm minut před koncem utkání nechali dát zbytečnou branku, ale jinak zápas splnil účel. Jsem rád, že jsme ho odehráli. Trenčín nás opravdu prověřil. Byl to asi nejlepší soupeř, se kterým jsme v zimě hráli. Hosté byli běhaví, technicky zdatní, dobře organizovaní. Šance byly na obou stranách, brankáři se nenudili. My jsme dvakrát vedli, ale pokaždé o náskok přišli,“ mrzí domácího trenéra Miroslava Ondrůška.

Přípravný fotbal:
ČSK UHERSKÝ BROD – AS TRENČÍN U19 2:2 (1:1)
Branky Uherského Brodu: Votava, Sedláček

Kouč ČSK zase protočil všechny zdravé hráče, šanci dal kompletnímu kádru. K dispozici měl dvaadvacet borců. Dres Uherského Brodu podruhé v zimní přípravě navlékl i Lukáš Železník. Zkušený ex-ligový forvard se vrátil z dovolené v Americe, proti mladíkům Trenčína odehrál první poločas.

„Zatím jsme domluvení, že pokud to půjde, tak nám pomůže,“ tvrdí Ondrůšek, který zkoušel i jednoho slovenského obránce či mladíky z nižších soutěží.

Postupně ale bude kádr redukovat.

Trenér Miroslav Ondrůšek prokázal své schopnosti v NIvnici, nyní vede Uherský Brod.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Broďané odehráli proti dorostu Trenčínu slušný zápas. Do vedení šli po trestném kopu Votavy. Kmenový hráč druholigové Kroměříže, jenž bude na Slovácku i na jaře hostovat, se pak dostal k ještě jedné střele, ale druhý gól nepřidal.

Další šanci zazdil Bulko. Hosté byli ale rovněž nebezpeční, hrozili a ještě do přestávky výsledek srovnali.

Uherskému Brodu vrátil vedení ve druhém poločase Sedláček, který se stejně jako Votava prosadil z přímého kopu.

Navrátilec z Boršic následně pálil ještě jednou, ale v zakončení neuspěl. Dorostenci Trenčína na konci střetnutí srovnali na konečných 2:2.

„Pro diváky to byl dobrý zápas, pro nás zajímavá konfrontace s dorosteneckým fotbalem. Trenčín má hodně kvalitní mančaft, strašně běhaví. Pohybem nám dělali problémy hlavně afričtí hráči,“ uvedl fotbalista ČSK Tomáš Martiš.

Slovácký celek má nyní volný víkend. Další přípravné utkání sehraje příští sobotu doma proti diviznímu Lanžhotu.