„Obránce Michal Vrága nosil řadu let kapitánskou pásku a ve třetí lize patřil k oporám našeho týmu. Byl správným vzorem pro mladší spoluhráče a především pro mládež," uvedl předseda ČSK Uherský Brod Josef Hamšík.

Vzhledem k tomu, že pohárový los MOL Cupu přisoudil slováckému celku právě druholigový Vyškov, nabízela se možnost oficiálně se rozloučit také s brankářem Filipem Jíchou, který právě do MFK Vyškov odešel na přestup.

„Filip Jícha je velmi kvalitní gólman. Po příchodu ze Znojma nás ve třetí lize v mnoha zápasech dokázal podržet. I díky jeho výkonům se nám podařilo udržet třetiligovou příslušnost i pro nadcházející sezonu. V jeho další kariéře mu za celý náš klub přeji co nejvíce úspěchů," dodal Hamšík.

Michal Vrága

V uplynulé sezoně nastupoval na postu stopera s kapitánskou páskou na ruce. Říká se, že v nejlepším se má přestat. Právě u pětatřicetiletého obránce Michala Vrágy toto rčení platí dokonale. V jarních odvetách ho fanoušci třetí ligy v divácké anketě zvolili na oficiálním webu www.msfl.cz nejlepším obráncem celé soutěže. Michal Vrága odehrál v moravskoslezské lize celkem pět sezon, ve kterých nastoupil do 118 zápasů, celkem nastřílel 14 branek (z toho 3 z pokutových kopů), obdržel čtyři žluté karty a jako správný kapitán nebyla ani jednou vyloučen.

Filip Jícha

Brankář Filip Jícha přišel do Uherského Brodu před dvěma lety z třetiligového Znojma. Svými výkony si okamžitě řekl o post jedničky mezi třemi tyčemi. V dresu Uherského Brodu odchytal v průběhu dvou sezon 41 zápasů v moravskoslezské lize. Jeno spolehlivých výkonů si všimli v druholigovém Vyškově, kam přestoupil v letní přestávce. Gólmana s vizáží modela můžeme pravidelně spatřit také na televizní obrazovce v reklamě na nepromokavá trička značky CityZen. 

 Pohárový duel MOL cupu se odehraje v úterý 16. srpna od 17.00 hodin na Orelském stadionu v Uherském Brodě.

Autor: Petr Zpěvák