Patnáctý Uherský Brod může v posledním zápase s Frýdkem-Místkem i prohrát, protože Bohunice ani Hranice rivala ze Slovácka kvůli horší bilanci ze vzájemných zápasů nepřeskočí.

Rozlučku s fanoušky tak Lorenc a spol. odehrají naprostém klidu, bez jakýchkoliv starostí.

„Mám z toho obrovskou radost. Pro mě je to obrovská satisfakce. Spousta lidí nám nevěřila. Mě od návratu do Uherského Brodu v zimě zrazovala. Divila se, že odcházím z Nivnice, kde jsme byli první a vše fungovalo. Já ale vyslyšel volání mateřského oddílu, chtěl mu v těžké situaci pomoct. Jsem moc rád, že se tvrdá práce zúročila a že jsme to společnými silami zvládli,“ prohlásil trenér Uherského Brodu Miroslav Ondrůšek.

„Není to ale jenom moje zásluha, na záchraně se podílel celý tým. Poděkovat musím všem hráčům, vedení klubu i fanouškům, kteří při nás po celou dobu stáli. Všichni udělali maximum a já jsem moc rád, že Uherský Brod zůstává ve třetí lize,“ přidal nadšeně.

Uherský Brod se na sobotní bitvu ve Frýdlantu se pečlivě nachystal, klíčovou jarní bitvu zvládl naprosto bravurně.

„Musím kluky pochválit. Celý týden jsme se na utkání poctivě připravovali. I když jsme měli bolístky, některé hráče jsme záměrně šetřili, nakonec do toho všichni dali maximum,“ oceňuje Ondrůšek.

Jediné, co ho mrzelo, byla inkasovaná branka z pokutového kopu a taky další čtyři zahozené šance. „Jinak nemám hráčům co vytknout,“ tvrdí.

Hosté měli stejně jako před týdnem doma s Třincem parádní nástup do utkání, v 7. minutě vedli 2:0.

Zase si vypomohli dvěma standardními situacemi, soupeře srazili po rohových kopech. Skóre po centru Červenky otevřel Votava, vzápětí posadil Mazuryk balon na hlavu Lorence a Broďané zase slavili.

Borci ze Slovácka se brzy uklidnili, zbytek první půle měli ve své moci. I když další možnosti nevyužili, do šatny si nesli dvoubrankový náskok, který hned po změně stran navýšil Votava.

Frýdlant ale vzápětí výsledek zkorigoval. Penaltu nařízenou za ruku proměnil brankář Prepsl, se kterým se před utkáním vedení Frýdlantu loučilo. Gól si dal na rozloučenou.

„Ať si užívá brankářského důchodu. Do zbytku života mu přeji jenom to nejlepší,“ prohlásil Ondrůšek.

I když si hosté zápas na chvíli zkomplikovali, v 66. minutě udeřil Mančík a bylo hotovo.

Uherský Brod utkání za stavu 4:1 v klidu dohrál. Náskok mohl ještě navýšit, další příležitosti ale neproměnil.

Frýdlant se na výraznější odpor nezmohl, sobotní porážkou se rozloučil se třetí ligou i letošní sezonou, protože závěrečný duel s postupující rezervou Baníku si již předehrál v týdnu.

Broďané se naposledy představí před vlastními fanoušky v sobotu, kdy na Orelském stadionu vyzvou Frýdek-Místek.

MSFL, 31. kolo -
1. BFK FRÝDLANT ND OSTRAVICÍ – ČSK UHERSKÝ BROD 1:4 (0:2)
Branky: 49. Prepsl z penalty – 3. a 46. Votava, 7. Lorenc, 66. Mančík. Rozhodčí: Vejtasa – Slováček, Godfryd (Ludvík). Žluté karty: Hajnoš, Šafner – Červenka, Leskovjan. Diváci: 317.
Uherský Brod: Somberg – Vyhlíd, Rešetka, Lorenc, Pochylý – Červenka (81. Martiš), Leskovjan, Obadal, Mazuryk – Mančík (75. Vrbka), Votava (90.+1. Kovařík). Trenér: Miroslav Ondrůšek


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...