Vedení ČSK Uherský Brod jednalo velmi rychle a během krátké letní pauzy se mu podařilo získat zkušeného Víta Nemravu ze Slovácka a nadějného Petra Kozelka, jenž naposledy chytal v dorosteneckém dresu Hodonína.

"Oba gólmani nastoupili v přípravných zápasech a přesvědčili mě o tom, že mají místo v třetiligovém kádru. Už během letní pauzy jsem avizoval, že zkoušíme tři brankáře a dva z nich zůstanou v Brodě. Právě pro tato dvě jména jsme se nakonec rozhodli," uvedl trenér ČSK Uherský Brod Lukáš Pazdera.

Zkušený gólman Vít Nemrava (narozen 9. ledna 1996) není pro fanoušky ČSK žádnou neznámou. Šestadvacetiletý gólman už v Uherském Brodě třetí ligu chytal v sezoně 2017/2018, kdy do klubu u Olšavy přišel z druholigových Vítkovic.

Nemrava má na svém kontě 24 ligových startů, které si připsal v dresu 1. FC Slovácko. Druhou ligu pak chytal ve Vítkovicích a Prostějově (16 startů). V sedmnácti letech byl poslán na stáž do anglické Premier League, kde působil v dresu West Ham United.

V českých mládežnických reprezentacích nasbíral Nemrava dohromady 18 startů (U16 - 3 starty, U17 - 2 starty, U18 - 8 startů, U19 - 1 start, U20 - 4 starty) v období do roku 2011 do roku 2017.

Slovenský útočník Mário Michalec přestoupil do ČSK Uherský Brod.
Uherský Brod dotáhl příchod Michalce. Přišel z Trenčína, hrál za Slovensko

Pro sezonu 2022/2023 ho fanoušci uvidí v dresu ČSK Uherský Brod, kam přichází na hostování z ligového Slovácka. Mezi třemi tyčemi by se měl v soutěžním zápase objevit už v pátek 29. července 2022, kdy ČSK Uherský Brod odehraje pohárový zápas na hřišti divizního nováčka na Baťově. Utkání má výkop v 18.30 hodin a odehraje se na umělé trávě.

Nadějný gólman Petr Kozelek (narozen 26. října 2003) si výrazně řekl o třetiligové angažmá hned v prvním přípravném zápase v dresu ČSK Uherský Brod, kdy odchytal druhý poločas proti ligovému dorostu 1. FC Slovácko.

"Soupeři bravurně zneškodnil nejméně čtyři vyložené šance a měl velký podíl na tom, že jsme v zápase udrželi čisté konto a nakonec ho dotáhli do vítězného konce," všiml si Pazdera. Broďané v úvodním přípravném zápase zvítězili na hřišti v Sadech nad ligovými dorostenci 1. FC Slovácko 1:0.

Dosavadní kariéra Petra Kozelka: FK Kunovice, FC Hlučín, Spartak Hluk, Tatran Bohunice, HS Kroměříž, FK Hodonín.

Autor: Petr Zpěvák