í favority v čele s Kroměříží, Líšní a Frýdkem-Místkem, Broďané se stále musejí ohlížet za sebe.

„S kvalitním soupeřem jsme byli blízko, bohužel se nám nepodařilo dovést ani bod. Teď si počkáme na další výsledky a uvidíme, jak se situace vyvine. Pořád ale máme víc bodů než týmy pod námi,“ připomíná kouč Uherského Brodu Martin Onda.

Známý trenér si po utkání v Petřkovicích postěžoval na nefotbalové prostředí.

„Hřiště bylo na úrovni čtvrté třídy. Rozměrově menší, hrbolaté, blátivé. S trávou to nemělo nic společného. Je šílené na tomto hrát třetí ligu,“ zlobil se Onda. Podle něj to byl víc boj než fotbal.

Ke kvalitě nepřispěli ani rozhodčí. „Měli jsme kopat minimálně dvě penalty,“ tvrdí Onda.

„Třeba Chwaszcz šel v 10. minutě po špatných přihrávkách domácích stoperů sám na gólmana a jeden z hráčů ho zezadu viditelně drží. Bylo to na červenou a sudí nejenže nevytáhne ani žlutou, ale vůbec nepískne ani faul,“ kroutí hlavou kouč Uherského Brodu, který se dožadoval odpískání pokutového kopu i po zákroku na Hradila.

„Konec soutěže je těžký. Potýkáme se zajímavými věcmi. Musíme to nějak přetrpět,“ ví.

Broďanům navíc na severu Moravy scházel potrestaný Hruboš, a marodi Marek David s Ťokem. „Jsou to všechno hráči základní sestavy, zkušení borci,“ připomíná Onda.

Klíčový moment přišel už ve 20. minutě. Nedůraz a nedůslednost v hostující obraně potrestal osamocený Tomšů, který po centru Sporysze z pravé strany hlavou nechytatelně zatloukl balon do sítě. „Byla to chyba,“ poznamenal Onda.

Hosté nezachytili začátek a hned v úvodu zápasu byli pod tlakem. V 6. minutě se výtečným zákrokem blýskl gólman Dostál.

Vzápětí se míč po hlavičkovém souboji ve vápně hostů ocitl v bráně Uherského Brodu, ale rozhodčí Vejtasa branku kvůli útočnému faulu neuznal.

Hosté se v první půli spíše bránili a směrem dopředu nijak zvlášť nebezpeční nebyli. Výjimkou byla hlavička Chwaszcze, který se pak v 52. minutě protlačil do dobré střelecké pozice, ale jeho tečovaná rána skončila těsně nad.

Hosté se dál snažili, ale proti pozorné obraně a na těžkém terénu se složitě prosazovali. Rána Hradila z hranice šestnáctky skončila vysoko nad. Podobně dopadly pokusy Josefíka a Kúdely.

Slovácký celek v závěru otevřel hru, ale do vyložené šance se nedostal. Petřkovice mohly v závěru svůj náskok navýšit, ale žádnou příležitost nevyužily. Hostům jednou pomohlo břevno, několikrát velmi dobře zasáhl Dostál a dorážka Plesnila šla nad.

Slovácký celek se i po třetí porážce v řadě drží ve středu tabulky. Vylepšit letošní bilanci může v posledním domácím zápase s Otrokovicemi.

Fotbalisté Jankovic (v červených dresech) přemohli ve finále okresního poháru Jarošov 2:1 a slaví největší úspěch v historii klubu
Jankovice slaví historický úspěch! Před 1400 diváky skolily ve finále Jarošov

FC Odra Petřkovice – ČSK Uherský Brod 1:0 (1:0)

Branka: 20. Dominik Tomšů

Rozhodčí: Vejtasa – Ogrodník, Polák (Prokeš)

Žluté karty: Lokša – R. David, Pochylý, Kúdela

Diváci: 304

Petřkovice: Ognjanov – Velner, Plesník, Honiš, Moučka (68. Neumann) – Tobiáš, Sporysz, Mládek, Kania (46. Ptáček) – Lokša (75. Szotkowski), Tomšů.

Uherský Brod: Dostál – Pochylý, Vrága, Kúdela – Dolina (62. Blanař), Malenovský, R. David, Hradil, Mančík (74. Jaroněk) – Josefík (78. Nevařil), Chwaszcz.