Domácí trenér Pavel Němčický další ztráty hodně litoval.

„Zápas měl skončit nerozhodně. Bohužel vlastní naivitou a nezkušeností jsme to nezvládli,“ uvedl bývalý ligový záložník, který současné borce z nejvyšší soutěže využít nemohl.

„Áčko hraje v úterý pohár, takže šanci dostali mladí kluci. Byla to pro ně výzva, ale utkání nezkušeností nezvládli,“ mrzí Němčického.

„Za stavu 2:0 by mančaft měl zápas ukočírovat. Je to pro ně obrovská škola, lámat hůl nad nimi ale nebudu. Snad se z toho poučí,“ doufá známý trenér.

Hosté z jihu Moravy začali aktivně a dokonce mohli jít do vedení. Lucas Carvalho De Serra utíkal sám na brankáře Daňka, který však jeho pokus vyrazil na rohový kop.

Zkušený gólman se vyznamenal i při trestném kopu Avdiče. Vzápětí se osmělilo Slovácko, na gólmana Koukala nevyzrál Peričevič.

Domácí se prosadili až na konci první půle. Nejprve nedůraz hostující obrany využil Jamný, chvíli poté zužitkoval velký tlak celku z Uherského Hradiště Janša.

Hotovo ale zdaleka nebylo. Vše se změnilo až střídáním v 64. minutě, kdy si svůj soutěžní debut mezi muži připsal Radim Pohanka. Osmnáctiletý kapitán staršího dorostu o sobě dal vědět o šest minut později, po nahrávce Garčice střelou pod břevno snížil na 2:1

Následně střelou do středu brány proměnil Avdič pokutový kop a bylo to 2:2.

Mladí hráči Slovácka znejistěli, hosté naopak byli při chuti a snažili se o velký obrat. Kathon St. Hillaire ani Lucas Carvalho De Serra ještě neuspěli, ale v 93. minutě Pohanka otočil na 3:2.

„Třicet vteřin před koncem jsme drželi míč u jejich rohového praporku. Místo toho, abychom tam zápas dohráli, přišly čtyři hrubé chyby a pak lehká střela, která proletěla Michalu daňkovi pod rukama,“ řekl Němčický.

Domácí mohl urvat alespoň bod, Řehola v hektickém závěru pálil pouze do břevna.

1. FC Slovácko B – Znojmo 2:3 (2:0)

Branky: 36. Jamný, 38. Janša – 70. a 90+3.Pohanka, 72.Avdić z penalty

Rozhodčí: Vostrejž - Slabý, Silný (Briksa)

Žluté karty: Janša – Yanata

Slovácko B: Daněk – Řihák, Jamný, Srubek, Olšanský, Baran, Krejčík, Pernica, Janša (66. Řehola), Peričevič, Pek.

Znojmo: Koukal – Yanata (89. Martinek), Avdić, Moravec, Kolařík (65. Pohanka), St Hillaire, Malár, Garčic, Demjan, De Carvalho Serra, Pacula (85. Kaššai).