Hosté v 18. minutě vedli 3:0 a i když pak nechali domácí snížit na rozdíl jediné branky, ještě do přestávky soupeři odskočili a druhý poločas proměnili v exhibici.

Za béčko Slovácka dvakrát skóroval Juroška s Poláškem, po jedné brance přidali Aldin, Pernica a Stojmenov a střídající Nigerijec Yohanna. Pro šikovného Afričana šlo o druhou soutěžní branku v Česku, když se před týdnem trefil za dorost proti Slavii.

Hosté odjížděli domů nadšení. „Tak, jak jsem mužstvo minulý týden po špatném výkonu chválil, tentokrát musím kluky pochválit. Hráli opravdu velmi dobře. Rozhodující bylo, že jsme na konci prvního poločasu odskočili soupeři na rozdíl dvou branek. Druhý poločas jsme měli hru pod kontrolou. V momentu, kdy jsme dali na 5:3, bylo po zápase. Zbytek utkání jsme v klidu dohráli a přidali ještě další góly,“ těší asistenta Slovácka B Zdeňka Botka.

Hosté Na Stoupách jednoznačně dominovali, přitom ze zápasu měli respekt, protože domácí nastoupili i s několika druholigovými hráči, kdežto oni si pomoct z borci z nejvyšší soutěže nemohli.

„Podle sestavy to vypadalo, že nás na začátku utkání zatlačí, ale úvod střetnutí byl překvapivý, když jsme v osmnácté minutě vedli už 3:0,“ uvedl Botek.

Skóre otevřel po dlouhém nákopu Juroška, který zvládl souboj s domácím obráncem a střelou na zadní tyči poslal hosty do vedení.

Vzápětí přidal pojistku záložník Polášek, jemuž míč před jihlavskou branku předložil Kratochvíla z pravé strany.

Zaskočení domácí pak faulovali Jurošku a Aldin z penalty zvyšoval už na 3:0. Jihlava se však po nepříjemných direktech probrala a na chvíli se vyhrabala ze dna.

Hostující gólman Borek ale při dvou šancích spoluhráče podržel, když nejprve reflexivně vytěsnil hlavičku po rohu a bravurně si poradil i s následnou dorážku Tall Mameho.

Vzápětí již ale inkasoval, když se po úniku a přesném přízemním centru Lukáše Fily prosadil jmenovec Zoubele.

Jihlava měla v první půli další šance. Christodoulou ještě mířil po rohu mimo, ale dorážející Mame přes přestávkou duel pořádně zdramatizoval. Vzápětí se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu, sudí Macrineanu ale viděl zákrok na Maneho jinak.

Vysočina byla blízko vyrovnání, ale krátce před pauzou počtvrté inkasovala. Nedorozumění Klčavy a Chocholatého na polovině hřiště potrestal Pernica. Dravý křídelník přesně zakončil ukázkový protiútok a bylo to 2:4.

Jihlavská naděje na zvrat v tu chvíli zhasla, druhá půle už byla zcela v režii hostů, kteří definitivně zlomili odpor soupeře po dvou standardních situacích.

Pátý gól Slovácka dal Juroška, následně se prosadil obránce Stojmenov.

V uvolněném závěru pak přidal sedmý gól střídající Yohanna a triumf celku z Uherského Hradiště završil Polášek.

V tu chvíli stál v hostující brance dorostenec Velich, jenž v 82. minutě nahradil Borka.

Juniorka Slovácka se po výhře 8:2 bodově dotáhla na páté Blansko. Za týden doma hostí Dolní Benešov.

MSFL, 11. kolo -

FKM Vysočina Jihlava B – 1. FC Slovácko B 2:8 (2:4)

Branky: 23. Zoubele, 39. Mame – 7. a 62. Juroška, 11. a 89. Polášek, 18. z penalty Aldin, 43. Pernica, 67. Stojmenov, 79. Yohanna
Rozhodčí: Macrineanu – Dudek, Fabeš (Zahradníček)
Žluté karty: Christodoulou, Shudeiwa - Pernica, Yohanna
Diváci: 41
Jihlava B: Lancman – Christodoulou, Mikuška (46. Lát), Tall Mame (58. Savi), Kolčava, M. Fila, L. Fila (82. Crhan), Chocholatý (58. Araujo Wilson), Ritter, Zoubele (27. Franěk), Shudeiwa. Trenér: Veselý.
Slovácko B: Borek (82. Velich) – Bartoš, Vincour (78. Pisar), Stojmenov, Olšanský – Pernica, Kočí, Juroška, Polášek - Aldin, Kratochvíla (75. Yohanna). Trenér: Němčický.