První duel mezi těmito soupeři na začátku října v Hluku sledovalo 280 diváků. Hlučané v něm zvítězili 7:6 v prodloužení. Domácí tak mají svému soupeři co oplácet.

,,Hluk před sezonou posílil sestavu, což se projevilo v úvodních zápasech, kdy získal důležité body potřebné k záchraně v divizi. Také letos hrají Hlučané podobně jako v minulé sezoně. Hru mají postavenou na běhavém florbalu a jsou agresivní v osobních soubojích. Jejich největšími oporami jsou zkušení forvardi Marek Šimíček a Adam Cileček,“ podělil se o základní poznatky o florbalovém rivalovi útočník Slovácka Jiří Chromek.

Jeho mužstvo bere v derby pouze výhru.

,,Abychom na ni dosáhli, tak v utkání musíme podat disciplinovaný výkon. Nesmíme se nechávat vylučovat. V duelu také musíme proměňovat šance,“ zná recept na povedený výsledek ve slováckém derby Chromek.

Rovněž Hluk je před derby bojovně naladěný.

,,Slovácko vedené zkušeným forvardem Lukášem Blizňákem a tvůrcem hry Vítem Idesem dává hodně branek, což svědčí o jeho útočné kvalitě. V defenzívě je to ale horší,“ ví trenér Hlučanů Lukáš Kolečkář.

Ten očekává, že v sobotním derby bude spousta osobních soubojů a že se v něm bude bojovat o každý míček.

,,Domácí jsou momentálně v tabulce na předposledním místě. To však nic neznamená. Do zápasu půjdeme s pokorou, podáme v něm koncentrovaný výkon, nic v něm nepodceníme. Malou výhodu bude mít Slovácko, které je zvyklé hrát na specifickém povrchu v uherskohradišťské sportovní hale. O tři body samozřejmě zabojujeme,“ slibuje fanouškům Kolečkář.