Kapitán zlaté party Viktor Obadal byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje. „Pochvalu ale zaslouží všichni hráči za skvělou reprezentaci školy, města i kraje, poděkování patří i Městu Uherský Brod za podporu týmu,“ říká ředitel ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod a předseda klubu SK 1.AC Uherský Brod Zdeněk Moštěk, jenž družstvo ze Slovácka vedl společně s hlavním koučem Romanem Daňkem a dalšími asistenty, sourozenci Martinem a Davidem Ležatkovými.

Známá dvojčata v minulosti titul získala coby hráči, teď byla u úspěchu coby členové realizačního týmu.

Sestava: Dominik Daněk, František Sedláček, Adam Staš, Patrik Gajdoš, Ivaylo Krastev, Zdeněk Jurásek, Filip Vojtek, Viktor Obadal, Patrik Kouřil, Jakub Novotný, Filip Štarha, Filip Man, Tomáš Hruboš, Filip Kelíšek, Ondřej Miko.
Realizační tým:
Trenér: Roman Daněk, asistenti: Zdeněk Moštěk, Martin Ležatka, David Ležatka

Na republikovém finále v Jindřichově Hradci se kvalifikovalo šest nejlepších florbalových týmů.

„Celkem v tomto školním roce v nejprestižnější kategorii starších chlapců startovalo více než tisíc družstev,“ upozorňuje Moštěk.

Přes okresní, krajské finále a náročnou kvalifikaci se do závěrečného turnaje probojovali i chlapci ze ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod.

„Už zápasy ve skupině ukázaly, že je nečeká nic lehkého,“ říká Moštěk.

„V prvním utkání proti Pardubicím se jim podařilo otočit nepříznivý stav utkání a díky třem brankám v poslední třetině vydřít výhru 4:2,“ líčí.

Ve druhém utkání Broďané čelili neznámému týmu ZŠ a Gymnázia Bohosudov (okres Teplice).

„Kluci předvedli výrazně lepší výkon než v prvním utkání, brzy se dostali do vedení a Bohosudov nepouštěli téměř do žádné šance. Bohužel nepřišla žádná další gólová pojistka a soupeř po dvou individuálních chybách a slepených brankách v závěru otočil výsledek,“ popisuje Moštěk.

Do semifinále následující den v osm ráno tak postoupili Broďané z druhého místa.

V tomto „zápase roku“ je čekal jasný vítěz druhé skupiny, který se na turnaji prezentoval velmi dobrým florbalem, ZŠ Slovanka Česka Lípa.

„Bylo jasné, že o postupu budou rozhodovat detaily a tomu bylo podřízeno vše. Kvalitní spánek, strava, rozcvičení,“ uvedl Moštěk.

Když svítilo v polovině zápasu na ukazateli skóre 4:0 ve prospěch Uherského Brodu, bylo už finále neskutečně blízko.

„Soupeř ještě díky dvěma trefám v přesilovkách zápas zdramatizoval, ale kluci si díky skvělému taktickému výkonu nenechali vítězství vzít,“ říká Moštěk.

Celek ze Slovácka ve finále čekala odveta proti soupeři ze skupiny ZŠ a G Bohosudov.

„Od začátku jsme měli v zápase navrch. Opět jsme šli do vedení, ale další šance ztroskotávaly na skvělém gólmanovi Bohosudova, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Soupeř klasicky z ojedinělé šance vyrovnal, a když už se zdálo, že finálové utkání rozhodnou nájezdy, konečně se přiklonilo štěstí na stranu Uherského Brodu," popisuje.

Jako střelec klíčových gólů se znovu ukázal Patrik Kouřil, který rozhodl krajské finále i kvalifikaci v posledních minutách. Nejinak tomu bylo i v republikovém finále, kdy po skvělé individuální akci svým projektilem minutu před koncem zařídil, že si hráči ZŠ Pod Vinohrady vezou z Jindřichova Hradce sedmý florbalový republikový titul v řadě.