EXTRALIGA ŽEN

ŽENSKÝ EXTRALIGOVÝ DUEL VE VSETÍNĚ OVLÁDLY FAVORIZOVANÉ ŽIDENICE. BARBORA SEDLÁČKOVÁ VSTŘELILA DVĚ BRANKY

Vsetín – Ženský florbalový extraligový duel ve Vsetíně se vydařil. Utkání hrané v rámci 4. ročníku židenického projektu ,,Návraty domů“ ovládl pořádající klub. Židenice před 167 diváky zdolaly Liberec 9:3.

V sestavě vítězného celku nastoupily odchovankyně Uherského Brodu Barbora Sedláčková, Kamila Pravcová a Martina Indrová. Židenický dres oblékla také Eva Urbášková, která svoji florbalovou kariéru začínala ve Vsetíně.

,,Utkání se spoustou nebezpečných osobních soubojů, přestože jsme ho vyhrály vysokým rozdílem, se nevyvíjelo podle našich představ. V zápase, v němž jsme se loučily s Lenkou Novotnou, která přestupuje do Vítkovic, jsme chtěly být víc dominantní a hlavně efektivnější v koncovce. Zisk tří bodů proti poslednímu týmu soutěže se však počítá,“ hodnotila zajímavý souboj útočnice Židenic Barbora Sedláčková, jež se na úspěchu svého družstva podílela 2 brankami a 1 asistencí.

,,Trochu jsme se přizpůsobily hernímu stylu Liberce. Zápas byl však naší jednoznačnou záležitostí,“ prozradila Eva Urbášková.

Ta si užívala atmosféru kolem utkání. ,,Diváci byli skvělí. Poděkovat musím i rodině a také spoustě kamarádům, kteří si našli čas a duel navštívili,“ dodala ještě bývalá hráčka Vsetína Urbášková.

Výsledek 11. kola.

ŽIDENICE – FBC LIBEREC 9:3 (3:0, 4:3, 2:0)

Branky: Hubáčková 3, Barbora Sedláčková 2, Novotná, Drápalová, Romančáková, Indrová – Horáková, Bárková, Foffová.

NÁRODNÍ LIGA MUŽŮ

HLUČANÉ PŘEDVEDLI V KOPŘIVNICI NESKUTEČNÝ OBRAT SKÓRE Z 2:7 NA 10:7.

Hluk – V 10. kole florbalové Národní ligy předvedl Hluk neskutečný obrat. Slovácké mužstvo v Kopřivnici ještě ve 41. minutě prohrávalo 2:7, aby nakonec v utkání zvítězilo 10:7. Poslední třetinu Hlučané vyhráli 8:0.

,,Čtyřicet minut byli domácí lepší. Měli víc ze hry a proměňovali šance. Ve třetí části jsme se však zvedli a zápas jsme ještě zachránili. Poslední pasáž střetnutí ale Kopřivnice podcenila,“ byl po utkání rád hrající kouč vítězného celku Martin Tuhý, že hosté i za výrazně nepříznivého stavu duel nevzdali.

Výsledek 10. kola:

KOPŘIVNICE – HLUK 7:10 (2:1, 5:1, 0:8)

Branky Hluku: Martin Krchňaček 3, Janča 3, Olbert 2, Tuhý, Hubáček.

Hluk:Podškubka – Holý, Duda, Petlan, Olbert, Janča, Pavel Krchňáček, Hubáček, Martin Krchňáček, Cileček, Tuhý.

DIVIZE MUŽŮ

VSETÍN INKASOVAL ŠESTÝ GÓL V TŘINCI AŽ V PŘEDPOSLEDNÍ MINUTĚ. ZLÍN PROTI UNIČOVU ZASPAL PRVNÍ TŘETINU

Region – Ve florbalové divizi mužů odehrály regionální kluby dva smolné duely.

Vsetín prohrál v Třinci 5:6. ,,Myslel jsem si, že k vidění bude rychlejší a kvalitnější florbal. Zápasu chybělo tempo. Proto je škoda, že jsme slabšího dne Třince nevyužili k bodovému zisku. V utkání jsme mohli alespoň remízovat. Slezané totiž vstřelili vítězný šestý gól až šestadevadesát sekund před koncem zápasu,“ mrzela zbytečná porážka vsetínského kouče Davida Anděla.

Nedařilo se ani Zlínu, který doma podlehl Uničovu 6:7. ,,O osudu střetnutí se rozhodlo už v první třetině. V ní jsme podali špatný výkon a v 18. minutě jsme prohrávali 1:3. Od druhé části jsme se zlepšili, na obrat skóre to ovšem nestačilo,“ konstatoval zlínský trenér Miroslav Kořének.

Výsledky 10. kola:

OSSIKO TŘINEC – VSETÍN 6:5 (1:1, 1:2, 4:2)

Branky Vsetína: Zajíc 2, Adámek, Březík, Vojtěch Trčka.

Vsetín: Tománek (Chovanec) – Húšť, Anděl, René Číž, Jan Trčka, Jiří Vaculík, Maniš, Macek, Zajíc, Polách, Březík, Žůrek, Marančák, Vojtěch Trčka, Adámek.

ZLÍN LIONS – UNIČOV 6:7 (1:3, 2:3, 3:1)

Branky Zlína: Janeček 2, Vondřejc, Kundrata, Žáček, Balusek.

Zlín: Bartík (Vičánek) – Štěpánek, Vondřejc, Balusek, Zdráhal, Ondroušek, Kelíšek, Chalabala, Janeček, Baroň, Lovecký, Kundrata, Svoboda, Žáček.

LIGA VETERÁNŮ

OSLABENÝ HOLEŠOV NESTAČIL NA HATTRICK BRNO. DUEL S ALIGÁTORY ROZHODLY RYCHLÉ GÓLY MARTINA SVOZILA

Holešov – Florbalisté Holešova odehráli v Lize veteránů dva rozdílné zápasy.

Ve 3. kole Hanáci vysoko prohráli s Hattrickem Brno 0:5. ,,Bez pěti hráčů základní sestavy kanonýrů Šubína a Floriána a také bez Doležala, Vysloužila a Nesvadby jsme proti silnému soupeři a favoritovi soutěže neměli šanci na příznivý výsledek. V utkání jsme sázeli na zdržovací taktiku, domácí si však s přibývajícími minutami vytvořili tlak. Navíc jsme dělali chyby a ty Brňané trestali,“ konstatoval po prvním duelu útočník poraženého celku Václav Nuhlíček.

Ve 4. kole holešovský tým zvítězil nad celkem FbC Aligators 3:1. ,,O osudu tohoto střetnutí rozhodly dva rychlé góly Martina Svozila. V přímém souboji o druhou příčku jsme ve 3. minutě vedli 2:0 a potom už jsme se soustředili na kontrolu důležité výhry. V závěru zápasu, kdy už nám docházely síly, nás podržel skvělý brankář Stoklásek,“ potěšil tříbodový zisk ve druhém utkání Nuhlíčka.