Promítačky v Hvězdě a Redutě se pak rozjedou v jedenáct dopoledne. „Projekce jsou situovány do všech klasických sálů vyjma Slováckého divadla, v němž se opravuje elektroinstalace. Jeho zajímavou náhradou by pro návštěvníky mohlo být nafukovací kino Espace Dorleans na Studentském náměstí. Pyšní se kapacitou tří stovek míst, elevací a polstrovanými sedačky," prozradila zajímavost ředitelka LFŠ Radana Korená.

Nejdůležitějšími body dnešního programu jsou v 16.30 před hotelem Grand zahájení výstavy Vojenského historického ústavu Praha Operace Anthropoid, kterého se zúčastní ministr obrany Alexandr Vondra. V 18 hodin pak bude filmovka v kině Hvězda slavnostně zahájena.

Pokud se vám nechce registrovat, můžete i letos atmosféru LFŠ nasát při každodenních projekcích letního kina na Masarykově náměstí a ve Smetanových sadech. Snímky zde začínají vždy ve 21.30 a 23.30. Pro diváky, kteří sem zavítají tuto sobotu a neděli, si hlavní sponzor LFŠ přichystal překvapení. „Budou se zdarma servírovat RWE palačinky s ovocem a čokoládou," uvedl mluvčí energetické společnosti Jiří Bezděk.

Osmidenní filmový maraton v Hradišti skončí v noci ze soboty na neděli.

Více o letošním ročníku filmové školy čtěte v tištěném vydání Slováckého deníku.