V rámci LFŠ na Music Stage 2012 vystoupí přední jména domácí hudebně alternativní scény Iva Bittová, Lenka Dusilová, Načeva, Midi lidi, Traband, Floex, DVA nebo Bratři Orffové.

24. 7. IVA BITTOVÁ

Prošla mnoha hudebními žánry od alternativy přes jazz, rock a klasickou hudbu včetně hostování v opeře. Dodnes se hledá pojmenování jejího hudebního jazyka, který je pro mnohé naprosto originální.

28. 7. LENKA DUSILOVÁ

Vzácná osobnost, rocková básnířka a vynikající zpěvačka. V letech 1991 až 1995 byla frontmankou pražské rockové skupiny Sluníčko. S ní vydala stejnojmenné album a v roce 1994 vyhrála hudební soutěž Marlboro Rock In, jež kapelu hodně zviditelnila. Po spolupráci s Davidem Kollerem se vydala na sólovou dráhu.

22. 7. NAČEVA NEBE JE RUDÝ

Retro set live z desky Nebe je rudý (1996), který Načeva připravila na oslavu dvacetilet Rádia 1 letos v květnu, se setkal s tak obrovským úspěchem, že tento koncert zopakuje na vybraných festivalech v letošním roce.

25. 7. TRABAND

Brázdí pódia od roku 1995, posbíral několik hudebních cen Anděl a přestože vystřídal několik hudebních stylů, vždy zůstal nezaměnitelný, a to hlavně díky skladatelskému rukopisu leadera Jardy Svobody. Po rockových začátcích a veleuspešném „balkánském dechnu" přišlo období písničkaření s harmoniem, které se pak proměnilo v rock. (red)