Například sekce Spektrum pokryje trendy, témata i osobnosti současného filmu, Visegrádský horizont se bude zabývat žánry, osobnostmi i tématy středoevropského prostoru a Zvláštní uvedení přinese ojedinělé a tematicky výjimečné tituly historie.

„Mezi hosty přivítáme jednoho v současnosti z nejoceňovanějších tvůrců uměleckých filmů portugalského režiséra Pedra Costu, dále skladatele filmové hudby a držitele Oscara Jana Kaczmarka z Polska, německého filmaře Christiana Petzolda a režiséra Vojtěcha Jasného," řekla na včerejší tiskové konferenci v Praze programová ředitelka LFŠ Iva Hejlíčková. Digitalizovaná kopie jeho snímku Všichni dobří rodáci tu bude mít po slavnostním představení v Karlových Varech distribuční premiéru, retrospektiva připomene zejména Jasného zahraniční tvorbu.

Podle ředitelky přehlídky Radany Korené se bude promítat v šesti sálech a dvou letních kinech. Rozpočet by měl být stejný jako loni, uvedla bez podrobností.

Události, ke kterým před 80 lety došlo v Německu a které několik let poté uvrhly svět do války, se odrazily i na filmovém plátně. Toto médium se navíc stalo jedním z hlavních nástrojů nacistické ideologie. Sekce věnovaná tomuto nechvalnému výročí představí různé podoby soudobé angažované produkce a zmapuje pohled německých historiků na toto období.V sekci Filmová čítanka se bude LFŠ věnovat zlaté éře Hollywoodu let 19301945, kdy toto studio dominovalo na celém světě.

Doprovodný program nabídne koncerty kapel Psí vojáci, Umakart či Dana Bárty s triem Roberta Balzara. Divadelní program bude soustředěn do šapita Kabinetu Múz. Organizátoři Letní filmové školy zveřejnili i ceny akreditací. Na celou dobu ji zájemci získají za 1400 korun, při platbě do 15. června zaplatí jen tisícikorunu. V tom případě dostanou i možnost ubytování na studentské koleji. Akreditační systém naleznou na nových webových stránkách na adrese www.lfs.cz.