„Zdá se mi, že letos je hlučnější než kdykoliv předtím, hlavně v noci. A také výrazně přibylo opilců, kteří narušují produkce. Z jednoho promítání v letním kině jsem dokonce musel odejít. Chování některých opilých účastníků bylo nesnesitelné," netají své rozčarování nad letošní Letní filmovou školou v Uherském Hradišti Radomír Hanák.

Městští strážníci obdrželi od zahájení LFŠ každodenně zhruba pět stížností. Ty se týkají především rušení nočního klidu. Festival začal v pátek 26. července a končí v pátek 3. srpna. Do čtvrtečního dopoledne uložili městští strážníci devět pokut, a to za rušení nočního klidu i znečišťování veřejných prostranství. „Například ze středy na čtvrtek, po druhé hodině noční, jsme obdrželi telefonát muže, který si stěžoval na silný hluk z parku ve Smetanových Sadech. Hlídka zjistila, že ve velkém stanu v parku se koná hudební produkce, kterou musel pořadatel okamžitě ukončit. V tomto případě událost skončila domluvou," vysvětlil velitel hradišťských strážníků Vlastimil Pauřík.

Pokutu ale zaplatili dva lidé, kteří si jako místo pro svou hádku vybrali Náměstí Republiky. „Hodinu po půlnoci na sebe křičeli u tamní kašny. Jednalo se o muže a ženu. Hlídka je uklidnila a z místa vykázala. Dvojice zaplatila pokutu v celkové výši pět set korun," dodal Vlastimil Pauřík.

Jako velmi nebezpečná se v jednom z případů ukázala i kombinace vedra a alkoholu. V úterý 30. července hlídka městské policie zadržela v centru města silně opilého a velmi hlučného muže. „Dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 4, 35 promile alkoholu. Muže jsme odvezli na záchytku do Kroměříže. Navíc musel zaplatit pokutu za přestupek proti veřejnému pořádku ve výši jeden tisíc korun," připomněl Vlastimil Pauřík.

Neobvyklý případ řešili také republikoví policisté. "V noci na neděli, na ženu spící ve spacím pytli na zahradě základní školy Unesco nalehl nahý muž. Žena se vzbudila a odehnala jej. Muž si vzal oblečení a utekl," popsal neobvyklou událost mluvčí Policie ČR v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Ženě nestyda naštěstí nijak neublížil. "Policistům se podařilo muže na druhý den dohledat. Celá událost je prověřována jako podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, za který zákon ukládá až dva roky vězení," dodal Aleš Mergental.