Narodil se na Jamajce a už od dětství mu učaroval míč. V rodném Kingstonu bylo jedno, jaké je počasí, hrálo se, i když jste museli věčně lovit míč z hlubokých kaluží vody.

Ještě, než ale propadl tomuto sportu, otřásla životem jeho rodiny obrovská rána. Když mu byly dva roky, zastřelili mu otce.

„Slíbil jsem si, že se celý život nikdy nedotknu zbraně. Střílím jen pravou nohou, na které mám vytetovaný samopal, to má hlubší význam,“ prozradil před časem britským médiím, která začala řešit jeho ozdobu.

Trenér Jaroslav Šilhavý při utkání s Chorvatskem.
Bod bereme, řekl Šilhavý. Proč před penaltou nezastavil faulovaného Schicka?

Aby matka dokázala zabezpečit své dvě děti, brzy se odstěhovali do Anglie. Začátky ovšem nebyly snadné.

„Nikdy nezapomenu, jak jsme vstávali se sestrou v pět hodin ráno, abychom ještě před vyučováním pomohli matce čistit záchody v hotelu ve Stonebridge,“ vyprávěl svůj životní příběh pro web Players´ Tribune s tím, jak se se svým sourozencem často hádal o to, kdo bude moci stlát postele a na koho zbydou nepopulární toalety.

Nabídka, která nešla odmítnout

Škola nebyla jeho silnou stránkou. Museli ho dokonce přeřadit do speciální třídy, kde byli problémoví žáci. Mnohem raději měl kopanou.

Za mnohé vděčí svému tehdejšímu mentorovi Cliveu Elingtonovi, který se staral právě o chlapce, kteří vyrůstali bez otce. „Clive mě dostal k fotbalu, pomohl mi a jednoho dne mi dal nabídku, která se nedala odmítnout,“ vzpomíná Raheem.

Zpočátku hrál nedělní ligu, brzy se na něj ale přišli podívat třeba i z Arsenalu. I díky matce, která ho přemlouvala k méně slavnému klubu, si zvolil Queens Park Rangers.

Už v patnácti ale zakotvil v Liverpoolu. Právě zde mu Rafael Benitez nabídl první profesionální smlouvu.

Luka Modrič je národním hrdinou. Jeho příběh inspiruje tisíce chorvatských dětí.
Utíkal před válkou, hrál mezi bombami. I proto je Modrič národním hrdinou

Nedlouho poté přišla i první pozvánka do reprezentace. Dnes má šestadvacetiletý útočník odehráno v dresu Albionu přes šedesát zápasů a celá Anglie na něj spoléhá i na probíhajícím Euru.

Jeho kvality v úterý večer okusí i čeští fotbalisté.