O kulturní zpestření se mimo jiné postaraly tanečnice v rytmu flamenca. Zasloužený zájem vzbudil rozhovor šéfredaktora Slováckého deníku Martina Nevyjela se starostou Liborem Karáskem, ve kterém došla řeč i na věznici, zeleň, veřejné záchody a především problémy s parkováním.

Krásného odpoledne využili návštěvníci Dne s Deníkem nejen k soutěžení, ale také dotazům na pracovníky redakce. Největší pozornost pak vzbudil pomyslný zlatý hřeb dne, který přilákal další diváky.

„Přišli jsme sem s rodinou vlastně náhodou, ale nejvíce se nám líbil Železný Zekon,“ poznamenal Štěpán Kodrla. Právě silácké Zekonovy výkony nejvíce lákaly a mnohým se při nich tajil dech. Především pak děti dokázal Zekon svými srandičkami několikrát rozesmát. Vedle dětí a maminek si silák na pomoc přizval i starostu Karáska.

Závěr příjemného dne pak patřil předávání cen. V kategorii dospělých nejsilněji kopl míč do Radar gate Radek Hoša. Mezi fotbalisty do patnácti let pak Lukáš Oslzla. Soutěž ve fiktivním nákupu surovin pro určený recept v čase 52 vteřin vyhrála Ingrid Hosáková.