Program zahrnuje širokou škálu aktivit od exkurzí, přes výlety, tvořivé workshopy, až po poznávání zahrad a krajiny. Navštívit můžete například Stolístkovou zahradu manželů Prachařových, kde se prolínají tóny léčivých růží s hudbou z astrálních fléten, nebo se vydat na procházku krajinou Žítkové, kde si s Lenkou Hermannovou vychutnáte místní dobroty a seznámíte se s historií této malebné oblasti.

Nenechte si ujít ani příležitost nahlédnout do zákulisí lokálních výrobců, jakými jsou například Koldokol s otevřenými dveřmi do svého areálu ve Starém Hrozenkově, či workshop kovářského řemesla v Suché Lozi, kde si můžete vyzkoušet vlastní zručnost pod vedením zkušeného kováře Jakuba Uhlíře.

close Zážitkové léto v Bílých Karpatech info Zdroj: STVOL zoom_in Zážitkové léto v Bílých Karpatech

Pro milovníky přírody a udržitelnosti nabízíme kurzy, jako je příprava hliněných omítek nebo permakultura pod vedením Dana Grmely a Zity Zapadlové z Lopeníku. S Katkou Černou můžete objevit tajemství bylinek na žítkovské louce nebo se připojit k relaxačním a pohybovým aktivitám uprostřed bělokarpatské přírody, kterými vás provedou Hana Němcová, Jana Tesařová a Mirka Ormisová. Čaro místní krajiny můžete vnímat i prostřednictvím hudby na workshopu výrobce hudebních nástrojů a hudebníka Marka Gondy.

V Luhačovicích zjistíte, jak můžete využít procházky lesem a jednoduchá cvičení k posílení své imunity a snížení stresu. Finskou metodu Lesní mysli zde představí Jana Tesařová. Co obnáší pěstování ovocných stromů se dozvíte při exkurzi do ovocné školky Radima Peška v Bojkovicích.

close Zážitkové léto v Bílých Karpatech info Zdroj: STVOL zoom_in Zážitkové léto v Bílých Karpatech

Tyto akce jsou otevřeny jak turistům, tak místním obyvatelům, kteří hledají osvěžení během letních měsíců. Společenství STVOL vítá všechny, kteří chtějí prožít své léto netradičně a obohacujícím způsobem.

Jana Tesařová, Hana Machů, Jakub Uhlíř, Martin Černý