Deváťačka Gábina je od útlého věku nemocná, její tělo díky vážnému mitochondriálnímu onemocnění nefunguje, jak by mělo. K tomu se navíc před 6 lety přidal úraz, jehož následky dívce znemožňují chůzi. Gábina jezdí na invalidním vozíku, ale ten obyčejný, na kterém je nutné imobilního člověka tlačit, je pro ni a celou rodinu spíše břemenem, navíc z něj vyrostla. Snem Gábiny je proto vozík s přídavným pohonem, který by byl pro její život značnou úlevou.

„Když jsme se dozvěděli o příběhu Gabči, zasáhlo nás to. Mezi bučovickými záložáky je několik lidí odtud, ze Slovácka, a tak jsme si řekli, že když můžeme, uděláme něco proto to, aby ta holka měla šťastnější život,“ shodli se záložáci Petr Ševčík, Petr Suchánek a Miroslav Hrušák. 

Pro pomoc Gábině byl občanským sdružením Independent z Uherského Hradiště založen transparentní účet č.233343266/0600, kam je možné přispívat až do konce letošního července. Sbírka je organizována také pro účely Vojenského fondu solidarity. K nalezení je rovněž na Facebooku pod názvem Sbírka Gabča.

„Každému, kdo Gabči pošle jakékoliv peníze na vozík, patří obrovské poděkování. Bude na něm mít snazší pohyb třeba do školy nebo na rehabilitace a uleví se i celé rodině,“ přáli si vojáci.

Zaslal Petr Ševčík