V jiných místnostech si interaktivně zahrajete a zjistíte, jaký máte postřeh, vědomosti. Producent výstavy Městské kulturní středisko Holešov navazuje na úspěšný projekt Poznávej se z roku 2020 a ke spolupráci znovu přizvalo IQ Landia Liberec. A nezapomeňte na malé muzeum kovářství, které se nachází kousek od zámku.

Paní průvodkyně byla velice ochotná a věděla toho hodně. Hravá věda interaktivním a hravým způsobem seznámí se světem fyzikálních zákonů. Návštěvníci si například vyzkoušejí vizualizaci zraku různých živočichů, účinky tlakové vlny, hru na optickou harfu pomocí laserových paprsků nebo princip Pythagorovy věty v praxi.

Hlavní myšlenkou výstavy je podnítit zájem zejména mladé generace o technické obory a v duchu Komenského hesla „škola hrou“ je vtáhnout do světa přírodních věd, aktivovat hravost a tvořivost.

Čeká na vás i velká výstavní kolekce ručně vyráběných panenek Aleny Dynkové z Valašských Klobouků. Autorka panenky nejen vyrábí, ale také na ně šije oblečení a obléká je. Inspiruje se valašským folklorem a svá díla vyobrazuje v koloběhu života, od narození po máry.

„Inspirací k tvorbě sbírky byla vinylová panenka z mého dětství, které jsem ušila můj první valašský kroj. Výsledek se mi zalíbil natolik, že jsem se rozhodla sbírku rozšířit o další panenky s tématem Celý rok na Valašsku. Dnes mám přibližně dvě stě panenek a dekorací a sbírku nadále rozšiřuji. Čerpám z moravských zvyků a tradic,“ říká Alena Dynková.

Eva Raidová 

Jezdci rallye potěšili své fanoušky v Holešově.
Erik Cais a Adam Březík. Přední čeští jezdci rallye potěšili své fanoušky
Mýtinkafest v Babicích.
Folklorní soubory, beseda u cimbálu i dobroty z grilu. I takový byl Mýtinkafest