Jak to všechno začalo? Na úplném počátku přišla s nápadem na malování filmových klapek naše paní ředitelka, která se inspirovala výstavou filmových klapek v rámci Zlín Film Festivalu pro děti ve Zlíně.Pod rukama našeho šikovného pana údržbáře vznikly klapky ze sádrokartonových desek.

Tichá vína v hradišťské Redutě budou k ochutnání už podeváté
Tichá vína v hradišťské Redutě budou k ochutnání už podeváté

Tématem našich klapek byla naše nejoblíbenější filmová nebo pohádková postava a technika tvoření byla libovolná. Tak jsme se všichni v našem dětském domově pustili do malování, kreslení, stříhání, lepení. Fantazie dětí i zaměstnanců byla rozmanitá a vznikla tak nádherná výtvarná díla.A byla by škoda tak krásné klapky neukázat našim blízkým, kamarádům a široké veřejnosti, tak jsme ve spolupráci s Kinem Máj v Uherském Brodě uspořádali výstavu.

Výstava filmových klapek v Kině Máj Uherský BrodVýstava filmových klapek v Kině Máj Uherský BrodZdroj: Sylvie Zálešáková

V pátek 5. dubna 2024 se uskutečnila slavnostní vernisáž ve foyer Kina Máj za účasti dětí i zaměstnanců Dětského domova Uherský Ostroh, zaměstnanců Kina Máj a pana ředitele Klubu kultury Uherský Brod.Poté malí i velcí z našeho dětského domova shlédli v sále kina pohádku, která se velmi líbila.

Ilustrační foto: školka
Do školky od dvou let? Uherský Brod zjišťuje zájem rodičů

Výstavu si můžete prohlédnout po celý měsíc duben a potěšit se krásnými klapkami a najít si tam svoji oblíbenou filmovou a pohádkovou postavu. Děkujeme městu Uherský Brod, Klubu kultury Uherský Brod, Kinu Máj Uherský Brod za uskutečnění výstavy. A také Nadaci Řemeslo pomáhá za materiál ke tvoření. Velmi si vaší spolupráce vážíme.

Sylvie Zálešáková, vychovatelka Dětského domova Uherský Ostroh