Zmíněná přednáška se konala v malém sále v Klubu kultury královského města Uherské Hradiště. Přítomní se od přednášejícího dozvěděli, že Slovácká oblast slučuje původní oblasti : bzeneckou, kyjovskou, mutěnickou, Podluží, strážnickou a uherskohradišťskou v počtu okolo 116 vinařských obcí.

Prezident Petr Pavel při debatě s Kladeňáky. Ilustrační foto
Prezident zavítá do Slováckého divadla. Kde se v našem regionu také zastaví?

Že komplexy lisoven a sklepů nesou speciální názvy například: Plže = Petrov, Nechory = Prušánky, Belegrady = Velké Pavlovice, Šidleny = Milotice, Těšické búdy = Mikulčice a mnoho dalších názvů z této tematické oblasti.

Soškami sov i medailemi ocenil Zlínský kraj 15 kantorů, vychovatelek i nepedagogických pracovníků. Přečtěte si, kteří tobyli.
Soškami sov i medailemi ocenil Zlínský kraj 15 kantorů a další. To jsou oni

Všichni, kdo přijali toto pozvání na přednášku, velmi pozorně sledovali výklad a dokumentaci, která všechny přesvědčila, že máme v našem slováckém kraji mnoho zajímavých vinohradnických staveb.

Výstava filmových klapek v Kině Máj Uherský Brod
Výstava filmových klapek v Kině Máj Uherský Brod

Výklad a foto prezentace účastníky přenesl do známých i neznámých míst. Po dvou hodinách putování po zmíněných stavbách byla přednáška ukončena potleskem a vděčným slovíčkem „Děkujeme“.

Olga Švecová