Tradičním symbolem adventu je adventní věnec, který má v různých oblastech různou podobu, u nás nejčastěji se čtyřmi svíčkami, z nichž tři jsou fialové/modré/ a jedna růžová. Fialová/modrá/ barva symbolizuje pokání, ztišení a čekání.

A právě v tomto adventním čase pozvalo Slovácké muzeum v Uherském Hradišti do svých prostor malé i větší děti i s doprovodem na akci pod názvem „Vánoce vlastnoručně“. Při této velmi pěkné a zdařilé akci si příchozí mohli od 13 hodin vytvořit výrobky a dekoraci s vánoční tématikou - například: vánoční stromečky, drobné korálkové ozdoby a vánoční přáníčka. Vše naznačuje, že se vánoční svátky blíží mílovými kroky a vlastnoruční výtvory těch malých, ale i těch větších, potěší nejen je, ale i rodiče, babičky, dědečky, sourozence, kamarádky či kamarády, ale i jiné příbuzenstvo.

Výtvory dětí se ve spolupráci s pracovnicemi Slováckého muzea brzo objevovaly na pracovních stolech. Podle spokojených tvářiček dětí bylo zřejmé, že se akce líbila a při odchodu dětí nechyběla slova poděkování, která především patřila organizátorkám Petře Tománkové, Alexandře Turečkové, ale ostatním přítomným pracovnicím a pracovníkům Slováckého muzea v – královském městě Uherské Hradiště.

Olga Švecová