Mojí dceři se již několikrát stalo, že jejího psa na vodítku napadl a ohrožoval pes, kterého jeho majitel nechal běhat volně.

V průběhu minulého týdne se toto napadení opakovalo dvakrát. V situaci, kdy chtěla zabránit souboji mezi jejím uvázaným psem a psem, který zaútočil, byla na začátku týdne pokousána a o víkendu, kdy se toto opět opakovalo jí útočící pes amputoval část prstu na ruce (jednalo se o dva různé majitele psů). V obou případech byl oběma incidentům přítomen dvouletý syn mojí dcery. Nechci ani domýšlet, že celá situace mohla mít daleko tragičtější následky. Proto pro zajištění bezpečnosti své, svého syna a také svého zajištěného psa na vodítku a s obojkem na ovládání je dcera rozhodnuta majitele s volně pobíhajícím psem neprodleně hlásit na městskou policii, eventuálně na Policii ČR v Uherském Hradišti. Já se k tomuto jejímu rozhodnutí připojuji.

Nepochopitelné je, že pro majitelku psa, který dceru pokousal není ani toto důvod k tomu, aby ho měla na vodítku a opakovaně venčí volně pobíhajícího psa.


Zaslala Vladimíra Vandírková