Letošní účast sice nebyla rekordní, i tak na mladé fotbalisty a fotbalistky - v každém týmu byly dle propozic také dívky – čekala značná porce zápasů. Po zápasech v základních skupinách bylo jasné, kdo bude bojovat o přední příčky a na koho zbydou souboje o umístění.

Tým pořádajícího Dětského domova Uherský Ostroh měl ambice dostat se do bojů o 1. až 4. místo, což se mu nakonec díky minimálnímu rozdílu ve skóre nepovedlo. Zápas o 3. – 4. místo mezi týmy DD Bojkovice a DD Smolina nakonec musel rozhodnout penaltový rozstřel, který skončil vítězstvím fotbalistů z Dětského domova v Bojkovicích.

Burácení motorů a vůně spáleného benzinu, tak to vypadalo v Ostrožské Nové Vsi v sobotu 4. května při srazu motocyklů Harley Davidson.
Sraz Harley Davidson v Ostrožské Nové Vsi přilákal stovky fanoušků

Suverénně postupoval turnajem také tým DD Budkov, který ve finále změřil síly s týmem DD a ZŠ Vizovice.

V napínavém finálovém duelu nakonec zvítězil tým DD a ZŠ Vizovice a mohl se tak radovat z celkového vítězství. Mladí fotbalisté na tomto turnaji zúročili přípravu, kterou absolvují buď v rámci různých kroužků, nebo v rámci volnočasových aktivit se svými vychovateli v dětských domovech. Na hladký a férový průběh všech zápasů dohlíželi 3 rozhodčí, které nám poskytla firma Decathlon.

Bez srdce to nejde
Bez srdce to nejde

Pánové odvedli profesionální výkon a patří jim za to velký dík! Na závěr zbývá poděkovat také všem, kteří nás již tradičně podporují a podílejí se na zajištění a organizaci této akce. Všem mladým sportovcům blahopřejeme k jejich výkonům a přejeme spoustu dalších sportovních i osobních úspěchů a těšíme se na další ročník turnaje v malé kopané pro děti a mládež dětských domovů!

František Juřička - vychovatel DD Uherský Ostroh