Nyní nově nabízíme Přípravu ke zkoušce k získání zbrojního průkazu. Jak napovídá samotný název, bude se jednat o teoretickou a praktickou přípravu ke zkoušce k získání zbrojního průkazu. Absolvent kurzu si samotnou zkoušku již zajistí sám. Cena kurzu bude dva tisíce korun a příprava bude probíhat na učebně a střelnici tři sobotní dopoledne. V kurzu bude minimálně pět a maximálně deset uchazečů.

Ve spolupráci s Českou zbrojovkou a.s. probíhá rekvalifikační kurz „Operátor CNC“. Jedná se o interní rekvalifikační kurz CZUB, který je určený pro její stávající zaměstnance.

Impulsem k rekvalifikaci jsou masivní investice CZUB do strojního vybavení a požadavky jednotlivých provozů na zvyšování kvalifikace operátorů ve zbrojní výrobě. Maximální počet účastníků v jednom kurzu je stanoven na 5 osob. V říjnu jsme úspěšně realizovali jeden kurz a v měsíci listopadu jsme zahájili další kurz. Tato aktivita by měla pokračovat i v roce 2020.

Naše škola umožňuje vystudovat specifický učební obor Puškař, maturitní obor Technik puškař a maturitní obor Uměleckořemeslné zpracování kovů – Práce rytecké. Tato specifičnost nás vede ke snaze zvýšit povědomí o škole po celé ČR i v zahraničí. Účastníme se prezentací středních škol nejen ve Zlínském kraji, byli jsme např. ve Zlíně, Holešově, Kroměříži nebo Vsetíně, ale i mimo hranice našeho kraje.

Naše stánky plné ukázek prací studentů a mistrů odborného výcviku vždy zaujmou, ať je to v Hodoníně, Žďáře nad Sázavou, Třebíči nebo Nitře. Z letošní výstavy Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích, která je spojena i se soutěžemi, přivezli zástupci školy ocenění za Nejlepší prezentaci zahraniční spolupráce, Čestné uznání za propojení školské a podnikatelské sféry či druhé místo v soutěži O nejlepší prezentaci školy.

Pokud Vás tyto informace zaujaly, či máte zájem se podívat, jak žáci pracují a učí se v době odborné praxe, po předchozí telefonické domluvě, Vám rádi ukážeme prostory učeben i dílen odborného výcviku na ulici Vlčnovská. Přijďte, těšíme se na Vás!

Ladislav Kryštof