S nápadem památné lípy a časové schránky přišli členové školního žákovského parlamentu, kteří například v minulém školním roce i přes nepříznivou situaci dokázali zorganizovat sbírku pro Domov pro osoby se zdravotním postižením Kunovice – Na Bělince. Samotnému aktu zasazení památného stromu přihlíželi nejen parlamenťáci, ale také jejich spolužáci a děti z místní mateřské školy.

Pan ředitel Radim Pikner přidal několik hezkých a povzbuzujících vět, kterými se nejen ohlédl za dobou „covidovou“, ale také představil plán směřování školy v nejbližší době. A jaké že je heslo, se kterým vstupujeme do budoucích měsíců a let? Chceme inspirovat, abyste toužili objevovat a tvořit svět. Doufejme tedy, že nám okolnosti dovolí naplnit toto předsevzetí a dětem už nebudou brány škol uzavřeny.

Pokud se Vám náš nápad líbí, můžete se inspirovat a ve svém okolí také vysadit strom, který bude budoucím generacím připomínat tuto dobu. Jestliže nám zašlete fotografie Vašeho stromu, rádi je poté budeme na stránkách školy sdílet.

Jan Wurst, koordinátor školního žákovského parlamentu ZŠ Polešovice