První komentovaná prohlídka se konala 21. dubna a zabývala se architekturou historizujících slohů z konce 19. a počátku 20.století. Druhá prohlídka, která se konala na Pankráce, se věnovala „Architektuře v mezi válečném období“. Krátce po šestnácté hodině hlas historičky Blanky Rašticové vítal všechny zájemce o architekturu královského města. První zastavení bylo u panelů umístěných v chodbě jezuitského komplexu, poté se účastníci přemístili už za deštivého počasí k vlakovému nádraží, odkud účastníci pokračovali Jezuitským parkem k budově mateřské školky a Obchodní akademie na Komenského náměstí.

Počasí účastníkům tentokrát nepřálo a tak schovaní pod deštníky sledovali výklad u budovy Komerční banky, okresního soudu a budov v Kollárově ulici, kde si mohli účastníci prohlédnout další funkcionalistické domy. Ve Dvořákově ulici pozornost patřila budově lázní a po pár krocích na Palackého náměstí byly obdivovány domy 293, ČSOB, Justiční palác. Všehrdovou ulicí se skupina patnácti účastníků vrátila za občasných dešťových přeháněk k městskému informačnímu centru, kde všichni poděkovali průvodkyni za vše, co jim povyprávěla v tomto nepříznivém počasí. Poděkování patří Městu Uherské Hradiště, které ve spolupráci s Městským informačním centrem – Regionem Slovácko komentovanou prohlídku připravilo a poskytlo audiotechniku, která komentované prohlídky vylepšila.

Olga Švecová 

Vzory sklenic 182/1932: motiv sítě byl původně tvořen károvým brusem a až ve druhé polovině 20. století nahrazen síťovím zhotoveným na gilošovacím stroji.
Crystalex vzdal poctu sklárně v Karolince. Vznikla nová kolekce nápojového skla
Dívka roku 2023.
V Holešově soutěžily mladé krásky. Dívkou roku 2023 je i slečna ze Slovácka