Od narození se pere s těžkou formou hemofilie A, obrnou pravé strany těla, centrální vadou zraku a epilepsií. Jedná se o hemofilii získanou genovou mutací, nikoli dědičnou, jeho rodiče tudíž o nemoci před narozením nevěděli. S touto vzácnou nemocí se rodí v ČR průměrně jeden chlapec ročně. Rodiče se synovi snaží dopřát 100% péči, navštěvují rehabilitace, logopedii, hipoterapii, lázně, léčebny, ergoterapie, reflexní masáže apod.

Cvičení seniorů a seniorek pro rok 2022 zahájeno.
Zpět v bazénu. V Uherském Hradišti se opět ponořili do vody

Vzhledem ke všem zdravotním problémům, které Oliverek má, není moc vhodných sportů, které by mu lékaři doporučili. Voda je však správnou volbou. Oliver miluje vodu a plavání a terapii s delfíny v Turecku by nemusel vnímat jako neustálý „dril“, ale jako zábavu. Terapie je však velice nákladná. Bez finanční podpory si ji rodina nemůže dovolit. Desetidenní terapie pro Olivera stojí přibližně 150 tisíc korun. 

„Ráda bych, aby měl syn pěkné zážitky z dětství a ne jen vzpomínky na neustálé cvičení, trénování, cestování k lékařům a podobně. Turecko je rovněž zemí „hemofiliků“, tudíž by zde, v případě potřeby, byla poskytnuta odborná zdravotní péče. Budeme tedy rádi za jakoukoli finanční pomoc. Po zkušenostech víme, že není malých částek, je jen velká ochota lidí pomoci, “ uzavřela Oliverkova maminka. 

Přispět můžete i vy: https://www.donio.cz/prispevek/2797

Veronika Malinová

Monika Železníková se stala finalistkou Zlatého oříšku 2021.
Monika Železníková se stala finalistkou Zlatého oříšku 2021. Pochází z Babic