Zde si ověřili vědomosti nejen z literatury a ekosystémů, prokázali kreativitu při stavbě věží, soustředění při pamětní hře a skládání puzzle, posílili sportovní kuráž a obratnost, ale hlavně byl každý platným členem týmu a ze všech sil se podílel na společném úkolu. To byl náš cíl a právě to bylo samotnými dětmi velmi kladně hodnoceno, zapojili se prostě všichni, ať už sportovci, stavitelé, muzikanti nebo přírodovědci.

Exkurze v železárnách.
Školáci z Velehradu navštívili Třinecké železárny ve Starém Městě

Odměnou jim bylo objevení kouzelné formule o opravdovém pokladu Pevnosti Boyard. Pro nás učitele byla radost sledovat, jak děti hra baví. Dokonce ti nejstarší zjistili, že být vůdce a převzít zodpovědnost je opravdu dřina. Odborníci by nám jistě přesně vysvětlili, jak důležité je pro dětskou psychiku zažít si radost a úspěch, platné postavení v týmu, společné překonávání překážek a schopnost komunikovat a povzbudit kamarády, obzvláště u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Někdy neučíme jen češtinu a matematiku, ale také budujeme vztahy, empatii, formujeme názory…

A až jednou budou z našich žáků opravdoví vědci, architekti, učitelé a manažeři, snad se nebudeme mít za co stydět.

P.S.: Objevená tajná formule zněla: Největším pokladem jsou vědomosti a přátelství. Dokázali jste, že umíte spolupracovat jako tým. Blahopřeji.

Tým ZŠ TGM z Mařatic

Strašidelná zahrada v Babicích.
Zahradu mateřské školy v Babicích obsadila strašidla. Nechybělo ani peklo
DNA - výstava v jeskyních.
Tip na výlet: Zbrašovské aragonitové jeskyně lákají na světelnou DNA