„Na dětské menu bude pamatováno u každého stánku,“ upozorňuje na změnu oproti klasickému food festivalu organizátorka akce Monika Ondruchová.
Milovníci vína můžou zakotvit u stánku vinařství Hruška a ochutnat z více než 20 druhů kvalitních vín. Ochutnat můžete také několik druhů míchaných drinků v Beefeater baru. Pro mlsouny zde bude hned několik stanovišť. Například ve stánku Icebike unicorn si můžete dát tu nejlepší zmrzlinu pod sluncem. Icebike unicorn ji kouzlí z pravého ovoce a těch nejkvalitnějších pochutin. Vychutnejte si úžasnou chuť jahodové, mangové nebo pistáciové zmrzliny. Ochutnat můžete také thajskou rolovanou zmrzlinu.
Máte rádi vafle? Tak to se určitě zastavte ve stánku Waffle a ochutnejte například hit letošního léta Lemon Curd – vafli s citronovým krémem, malinami a mákem – tato famózní kombinace vám učaruje! Ochutnejte také klasický trdelník či oštěpek z grilu! Sezóna grilování ještě nekončí, tak určitě navštivte stánek Chilli Maga a ochutnejte ty nejlepší omáčky nejen z chilli na různé steaky.
„V areálu to po celý den bude žít. Od 11 do 15 hodin zahraje a vykouzlí jistě příjemnou atmosféru kapela Žlutá ponorka. Štafetu převezme známý animátor a kouzelník Jiří Hadaš se svým „Kouzelným karnevalem“, jehož hostem bude i Maxipes Fík! Po něm si pak děti můžou užít zábavu na pěnové párty.
Od 11 do 13 hodin si děti i rodiče můžou vyzkoušet žonglérské a další dovednosti v cirkusové dílničce nebo si zkusit udělat až 5 metrů dlouhé bubliny v bublinovém workshopu. „K dispozici budou oblíbené skákací hrady, hračky, heliové balonky, malování na obličej a další. Od 19 do 22 hodin zahraje kapela Reggay,“ prozradil plánovaný program další z organizátorů Jakub Vodárek.
„Součástí programu bude také soutěž jedlíků pro celou rodinu, kde se můžou soutěžící mezi sebou utkat a vyhrát zajímavé ceny od partnerů akce,“ doplnil Vodárek. „Originální a lákavá bude jistě kuchařská dílnička pro děti. Ty zde vyfasují kuchařské zástěry a čepice a můžou se pustit svépomocí do přípravy malých dobrot,“ lákají rodiče a děti organizátoři.

Vstupné na akci: dospělí 120 Kč, děti 60 Kč, ZTP 60 Kč

Harmonogram akce:
Pódium
11:00 - otevření areálu veřejnosti
11:30 - zahájení akce moderátorkou Wendy Králíkovou
11:00 – 15:00 kapela Žlutá ponorka
15:00 – 17:00 animační program Jirky Hadaše – Kouzelný karneval s Maxipsem Fíkem
17:30 – 18:00 „soutěž jedlíků“ pro celou rodinu
18:30 – 19:00 pěnová párty
19:00 – 22:00 kapela Reggay

Doprovodné aktivity
11:00 – 13:00 cirkusový workshop
13:00 – 15:00 bublinová dílnička
11:00 – 20:00 skákací hrady, malování na obličej, tetování

Monika Ondruchová, koordinátorka akce