Do finále se dostala nadějná atletka a biatlonistka Monika Železníková a všestranně nadaná Barbora Vaňková. Se všemi finalisty byl natočen krátký medailonek, který byl odvysílán, bohužel kvůli nepříznivé situaci se natáčení v ČT nemohli zúčastnit všichni finalisté. Sedm Zlatých oříšků bylo letos předáno velmi šikovným a talentovaným dětem z různých oblastí zájmové činnosti.

K naší velké radosti jeden z těchto sedmi zlatých oříšků získala Monika Železníková z Babic u Uherského Hradiště, která byla také úspěšnou finalistkou našeho krajského kola. Monika získala spoustu medailí a ocenění – například 1. místo na mistrovství ČR v přespolním běhu v roce 2021, dále se stala vícemistryní na mistrovství ČR v letním biatlonu 2021 a na mistrovství Moravy a Slezska. Dne 1. 7. 2021 získala 3. místo za starší žákyně v běhu na 1500 metrů /i když stále ještě patří mezi mladší žákyně/.

Oběma děvčatům, Monice i Báře, děkujeme za vzornou reprezentaci našeho kraje a přejeme jim v jejich zájmové činnosti co nejvíce úspěchů a hlavně v tom co dělají, aby jim to přinášelo radost a pocit uspokojení.

Koledování v Buchlovicích.
FOTO: Koledování v Buchlovicích. Někteří nachodili až deset kilometrů

Také v roce 2022 se bude konat v našem kraji krajské kolo Zlatého oříšku. Nominovat talentované děti do čtrnácti let mohou rodiče. Kolektivy nominují jejich trenéři. Nominace začíná 1. 6. 2022 a krajské kolo se uskuteční v říjnu 2022 v holešovském zámku. Moc se těšíme na letošní setkání s mladými talenty z různých oblastí.

Věříme, že se talenti opět prosadí a dají o sobě vědět i přes současnou nepříznivou situaci.

Jarmila Vaclachová, SVČ TYMY 

Když ze sněhu a mraků vyjde sluníčko na Pustevnách.
FOTO: Když ze sněhu a mraků vyjde sluníčko na Pustevnách. To je pak krása