Kniha rozvíjí naši fantazii, slovní zásobu. Já vždycky daným příběhem tak trochu žiji. Jenže v dnešní době naše mladá generace už čte málo. Nebo vůbec. Nějak na to nezbývá čas. Většina věcí se přece dá přečíst na internetu, který je tak trochu požírač našeho času. Dočteme se, kde se co stalo, jaké neštěstí a kolik zase přibylo nemocných. Jenže internet nikdy nemůže nahradit to, co kniha. Miluji tu vůni papíru.

Nedávno jsem přijela večer domů. V naší domácnosti došlo k výpadku internetu. Moje holčička dostala hysterický záchvat, že ji najednou nefungují všechny ty aplikace, které používá. A že nemůže komunikovat se svými kamarádkami a sdílet s nimi ten dětský svět. Snažila jsem se ji obejmout a pohladit. Nějak to v tu chvíli bylo málo a nestačilo to. V daný čas jsem popadla knihu pohádek a našly jsme pohádku Tři prasátka. A stal se zázrak a ono to zafungovalo. Holčička se uklidnila a začala poslouchat. Tak se u nás stalo milým pravidlem, že pokaždé, když se blíží večer a čas spánku, přečtu na dobrou noc nějakou pohádku. Myslím, že rodiče by svým dětem neměli zapomínat číst na dobrou noc. Kontakt a mluvené slovo nikdy nenahradí žádná aplikace, tablet, telefon, notebook. Tahle zdánlivá banalita, jako výpadek internetové sítě, mě nakopla zase se vrátit ke knize.

Třeba si i vy vzpomenete na své rodiče, kteří nám s láskou četli nebo zpívali. Tak si říkám, že bude k dobru, když internet vypadne častěji.

Lucie Janoušková, Uherskohradišťsko