Nutno podotknout, že k zlým, démonickým ježibabám a ježidědkům mají všichni u nás daleko. Jsou to dobráci od kosti, a proto si mohli náležitě užít zábavné odpoledne plné různých překvapení.

Zahájení patřilo čarodějnici Markétě, která nás udivila svými magickými kousky a oprávněně v nás vzbudila obdiv a respekt. Potom se všichni vylepšili v čarovném salónu krásy, aby byli zvěčněni na fotografiích.

Faktor strachu představovala návštěva tajemného domku, kde každý, kdo zvládl odpovědět na záludné otázky, získal čarodějnický průkaz a delikatesy – uzenou myš v kořenu asfodelu a pavouka naloženého v odvaru z mandragory.

Žízeň se zaháněla tradičně v „Bažina baru“ šálkem lásky a různými lektvary a elixíry. Jako dezert se podávali cvrčci v čokoládě, žížaly a myši v žabím slizu na sladko, krém z dračí krve, čarodějnické prsty a pavouci. A kdo prošel bezchybně pavoučí sítí, měl možnost nahlédnout do velkého tajemna. Budoucnost mu pomocí všelijakých záhadných předmětů předpověděly mystické vědmy.

K reji patří i hodování, které probíhalo u očistného ohně opékáním dobrot s čarodějnou mocí a sílou. I popel z takového ohniště není vůbec obyčejný. Ničí temné síly, ochraňuje vše v okolí a zabraňuje šíření zla.

Tak to máme zase na rok zařízené. Čarodějnice tady jsou jen dobrotivé a po dnešku taky zbavené všech hříchů. Co zbývá dodat? Kouzelná poslední dubnová noc nás teprve čeká. Třeba objevíme zakopaný poklad a třeba ho najdeme skrytý v někom nám blízkém. Tak krásný 1. květen a krásné jaro!

Zaslala Dagmar Mandíková

Vybrali jsme pro vás: