Ti před radnicí a kousek od kvetoucí medonosné střemchy obecné, pod níž se prý políbení milenci dočkají do roka svatby, postavili dvacetimetrovou máji a pod ní zapěli s mužským pěveckým sborem českou hymnu.

Vzhledem k tomu, že v areálu Archeoskanzenu Modrá probíhají výkopové práce pro vybudování klenotnice, která bude zaměřena na prezentaci šperků a vzácných nálezů z období 9. století našeho letopočtu, a to z Velké Moravy, Slovenska, ale také z území Polska a Maďarska, bylo nutné velkou čarodějnickou show přesunout na hřiště za obecním úřadem.

U stolíku Aničky Lapčíkové a Kateřiny Gottwaldové se prezentovalo na sto dvacet přitažlivě i nepřitažlivě vypadajících čarodějnic na košťatech i bez nich, s dlouhými zahnutými nosy posetými bradavicemi. Rozpustilé i vážné čarodějnice se snažily být krásné a svůdné, ale hlavně chtěly o tradiční filipojakubské noci návštěvníky show dobře pobavit.

A dařilo se jim to. Jedna malá čarodějnice ze Starého Města, jménem Alenka, se svěřila, že má neobyčejně moudrého havrana, který jí vždycky ke všemu řekl, co si o tom či onom myslí, ale zobák nikdy nedrží.

„Denně s ním trávím cvičení kouzel, ale to není jen tak. Kdo to chce někam dotáhnout, nesmí být líný. Napřed se musí naučit všem menším čarodějným kouskům – a potom těm větším. Na Vánoce jsem dostala kouzelnickou knihu, v níž musím stránku za stránkou prostudovat nic nesmím vynechat,“ svěřila se malá čarodějnice a dodala, že příští rok se svými zvláštními kouzly na sletu magických bytostí se ve skanzenu Modrá pochlubí.

Spokojení byli s průběhem a aktivitami čarodějnického reje i ti, kteří jej sledovali od stolů s lavičkami. Kromě lahodných vinných moků nechyběla hudba v podání skupiny Lončáci z Modré, ani celá řada vtipných poznámek o létání žen na koštěti.

Čarodějky a čaroděje sledovala po celý večer nezávislá porota. Ta rozhodla, že v dětské kategorii měla nejhezčí kostým Beáta Velecká, druhém místo přiřkla Aničce Křížové a třetí Natálce Kolomazníkové. V nejpěknějším kostýmu v kategorii dospělých čarodějnic přiletěla z Velehradu na hřiště v Modré Soňa Kolomazníková, z těch domácích čarodějek to byla Nela Šmídová,“ informoval starosta Modré Miroslav Kovářík.

Výlet Klubu důchodců do Zlína.
Senioři z Babic vyrazili do Zlína. Podívali se i do mrakodrapu